آشنایی با رایج‌ترین انواع بخاری استخر

نگهداری کوره
نگهداری کوره : نکات مهم در مورد نگهداری مناسب از کوره
اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۹
بخاری صنعتی تابشی
آشنایی با مهم‌ترین مزیت‌های به کارگیری بخاری صنعتی تابشی در محیط‌های صنعتی
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۹
بخاری استخر

بخاری استخر

بخاری استخر دارای انواع مختلفی است و ممکن است انتخاب بخاری مناسب برای استخر در ابتدا برای کسانی که قصد خرید آن را دارند، کمی مشکل باشد. انواع بخاری استخر با توجه به نوع سوخت و روش گرمایشی آن تقسیم بندی می‌شود. همچنین هر کدام از انواع مختلف بخاری استخر در اندازه‌ها و مدل‌های مختلف توسط شرکت‌ها و کارخانه‌های تولید کننده‌ی سیستم‌های گرمایشی ساخته شده و به بازار عرضه می‌شوند. یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام خرید یا انتخاب بخاری استخر باید به آن توجه کنید نوع سوخت و اندازه‌ی آن است. هیتری که برای استخر تهیه می‌کنید، باید مناسب با شرایط و نیازهای گرمایشی استخر شما باشد. برای مثال بسیاری از کاربران این تصور را دارند که به‌ کارگیری یک بخاری تجاری پرقدرت به دلیل اثر گرمایشی بالایی که دارد می‌تواند برای استخرهای خانگی نیز مناسب باشد. در حالی که این یک تفکر غلط است. تنها در صورتی که شما از استخر خانگی خود مانند استخرهای تجاری به صورت مداوم استفاده می‌کنید و نیاز به گرمایش مداوم استخر خود دارید، به کارگیری هیتر تجاری می‌تواند مناسب باشد. اما اگر از استخر خود تنها چند بار در هفته استفاده می‌کنید، یک هیتر خانگی کم مصرف برای استخر شما مناسب‌تر خواهد بود. در این مطلب با انواع بخاری استخر و ویژگی‌های هر کدام از آنها آشنا خواهید شد.

آشنایی با انواع بخاری استخر

همانطور که قبلاً گفته شد یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها در مورد انواع بخاری استخر نوع سوخت به کار رفته در آن برای تامین انرژی گرمایی است. آشنایی با منبع تامین انرژی انواع بخاری استخر می‌تواند به شما کمک کند که هیتری را انتخاب کنید که مناسب با استخر شما و نیازهای گرمایشی آن باشد. علاوه بر این، انتخاب یک هیتر مناسب موجب کاهش هزینه‌های گرمایشی استخر خواهد شد. در ادامه‌ی مطلب به معرفی اصلی‌ترین انواع بخاری استخر از لحاظ منبع تامین انرژی خواهیم پرداخت.

 هیتر گازی استخر

 هیتر گازی استخر یکی از پرطرفدارترین و پرکاربردترین هیترهای به کار برده شده برای گرم کردن آب است. ویژگی‌ها و مزایای این هیتر آن را برای به کارگیری به عنوان بخاری استخر به یک سیستم گرمایشی مناسب  تبدیل می‌کند. هیترهای گازی دارای قدرت گرمایشی بسیار بالا هستند. همچنین این هیترها برای به کارگیری در استخرهایی با شرایط مختلف مناسب هستند. تنها مورد مهمی که باید هنگام انتخاب هیتر گازی استخر باید به آن توجه کنید، ارتفاع منطقه‌ای است که استخر شما در آن واقع شده است. هیترهای گازی در ارتفاع‌های مختلف کارایی‌ متفاوتی دارند. بنابراین هیتر انتخابی شما باید بتواند با توجه به شرایط جغرافیایی استخر شما، انرژی گرمایی لازم را تامین کند. باید گفت که هیترهای گازی نیز به دو نوع  دسته بندی می‌شوند. انواع هیتر گازی استخر عبارت است از هیتر گاز طبیعی و هیتر گاز پروپان. در صورتی که شما دسترسی به انشعاب گاز طبیعی شهری داشته باشید، می‌توانید از گاز طبیعی استفاده کنید. اما اگر امکان دستیابی به انشعاب گاز شهری را ندارید، می‌توانید از اثر گرمایشی هیترهای گاز پروپان بهره‌مند شوید. هیترهای گازی پروپان ‌دارای کپسول‌هایی هستند که حاوی گاز فشرده شده‌ی پروپان هستند. کپسول گاز پروپان را می‌توانید به راحتی تهیه کنید و پس از خالی شدن آنها را دوباره با گاز پر نمایید. همچنین باید بگویم که برخی از هیتر های استخر این قابلیت را دارند که هم با گاز طبیعی و هم با گاز پروپان کار کنند.

 پمپ حرارتی استخر

 

پمپ حرارتی استخر

پمپ حرارتی استخر

 

یکی دیگر از پرکاربردترین انواع هیتر استخر پمپ های حرارتی هستند. پمپ‌های حرارتی توسط کاربران بسیاری به کار برده می‌شوند. چرا که این نوع سیستم‌های گرمایشی انرژی بسیار کمی مصرف می‌کنند و به کارگیری آنها در طولانی مدت باعث افزایش چشمگیر هزینه‌های مربوط به مصرف انرژی نمی‌شود. یکی از ویژگی‌های مهمی که برای سیستم‌های گرمایشی به عنوان یک مزیت شناخته می‌شود، کم مصرف بودن آنها است که پمپ‌های حرارتی این ویژگی را دارند. پمپ‌های حرارتی برای کار و تولید انرژی گرمایی از انرژی برق استفاده می‌کنند. اما باید بگوییم که میزان مصرف انرژی برق در پمپ‌های حرارتی در مقایسه با هیترهای برقی استخر بسیار کمتر است. با این وجود، پمپ‌های حرارتی دارای معایبی نیز هستند. برای مثال عملکرد گرمایشی این هیترها در مقایسه با انواع بخاری‌های استخر دیگر پایین‌تر است. بنابراین به کارگیری پمپ حرارتی بیشتر برای آن دسته از استخرهایی که دارای اندازه‌ی کوچک و معمولی هستند، مناسب است. با اینکه پمپ‌های حرارتی سرعت گرمایشی بالایی ندارند، در شرایط مساعد به کار گیری پمپ حرارتی می‌تواند مقرون به صرفه‌ترین روش ممکن برای گرم کردن آب باشد. در اغلب مواقع از پمپ حرارتی برای گرم نگه داشتن آب استخرها در فصل‌های گرم‌تر سال استفاده می‌شود. چرا که پمپ‌های حرارتی  گرما را از هوای اطراف خود گرفته و به آب انتقال می‌دهند.

 بخاری برقی استخر

 

بخاری برقی استخر

بخاری برقی استخر

 

 همانطور که از اسم آنها پیدا است، بخاری‌های برقی استخر به منظور تولید انرژی گرمایی از انرژی برق استفاده می‌کنند. در طی فرآیند گرمایش توسط این هیترها، قطعه‌ی گرمایشی هیتر داغ شده و آب از  امتداد آن عبور می‌کند. بخاری‌های برقی استخر در مقایسه با هیترهای دیگر سرعت گرمایشی نسبتاً بالایی دارند و در مدت زمان کمتری می‌توانند آب استخر را گرم کنند. باید در نظر بگیرید که برای گرم کردن آب استخر با استفاده از بخاری برقی استخر انرژی زیادی مصرف خواهد شد. باید به این نکته‌ی مهم نیز اشاره کرد که گران بودن انرژی در مقایسه با سوخت‌های فسیلی مانند سوخت گاز باعث می‌شود که در صورت به کارگیری هیترهای برقی به صورت طولانی مدت میزان مصرف انرژی برق بالا رفته و هزینه‌های گرمایشی استخر افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل بخاری‌های برقی استخر بیشتر برای گرم کردن جکوزی‌ها و استخرهای کوچک به کار برده می‌شوند.

 هر کدام از انواع بخاری استخر دارای ویژگی‌ها و مزیت‌های منحصر به فرد خود هستند. کاربران باید توجه کنند که با توجه به شرایط و نیازهای گرمایشی استخر، هیتری را انتخاب کنند که مناسب آنها باشد. در صورتی که قصد خرید سیستم گرمایشی برای استخر خود را دارید می‌توانید با کارشناسان و مسئولان فروش شرکت گرما سرد تماس حاصل فرمایید و اطلاعات دقیق و لازم را در مورد انواع هیترهای مناسب برای استخرها کسب کنید و هیتر مناسبی را برای استخر خود تهیه نمایید.

منبع: poolsupplyunlimited

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonتماس با ما