بخاری کارگاهی هیتر کارگاهی قیمت بخاری کارگاهی، فروش بخاری کارگاهی، سازنده بخاری کارگاهی، بخاری کارگاهی ارزان، بخاری کارگاهی گازی، بخاری کارگاهی گازوئیلی
بخاری بزرگ با مصرف انرژی پایین و راندمان بسیار بالا – گرماسرد
مرداد ۱۵, ۱۳۹۷
هیتز گازی مستقیم
پیشگام در بهره‌وری گرمایشی: تاریخچه‌ی فن‌آوری هیترگازی مستقیم
شهریور ۱۳, ۱۳۹۷
هیتر استخر

نصب هیتر استخر کمک می‌کند که بتوانید زمان بیشتری از فصول سال، از استخر استفاده کنید. به‌ خصوص در ماه‌هایی از سال که هوا رو به سردی می‌رود. اما برای نصب هیتر استخر چقدر باید هزینه کرد؟ این سوالی است که برای بیشتر مردم پیش می‌آید. بنابراین تصمیم گرفتیم به این سوال متداول پاسخ دهیم. در متن زیر فهرستی از قیمت‌های نصب انواع هیتر برای آگاهی بیشتر شما آماده شده است. با مطالعه موارد بیان شده به راحتی می‌توانید هزینه‌ی نصب هیتر استخر خود را تخمین بزنید. البته باید این نکته را مد نظر داشته باشید که هزینه‌های بیان شده در این نوشته مربوط به کشور آمریکا است. به همین دلیل در صورتی که تمایل به نصب هیتر استخر در ایران را دارید می‌توانید موارد بیان شده را از کارشناسان ما استعلام کنید.

هیترهای گاز طبیعی

یکی از متداول‌ترین انواع هیتر، هیترهای گاز طبیعی هستند. علت محبوبیت این نوع هیترها این است که خیلی سریع استخر را گرم می‌کنند. نحوه‌ی کار این هیترها نیاز به توضیح و تخصص خاصی ندارد. هیتر گاز طبیعی به منظور گرم کردن استخر، از انشعاب لوله کشی گاز خانه استفاده می‌کند.

گاز طبیعی حدود یک درجه دمای ترم (therm) در ۱۰۰٫۰۰۰ بی تی یو( واحد دمای بریتانیایی) در ساعت، تولید گرما می‌کند.

هزینه‌ی سوخت گاز (در زمان انتشار این مقاله) ۱٫۱۰ دلار برای هر ترم است.

این بدین معنی است که هزینه‌ی یک هیتر معمولی بین ۳۰۰٫۰۰۰ تا ۴۰۰٫۰۰۰ بی تی یو، برای گرم کردن استخر معادل ۳٫۳۰ دلار تا ۴٫۴۰ دلار در ساعت است.

هیتر استخر پروپانی

هیترهای استخر پروپانی، از لحاظ عملکرد و شیوه‌ی کار، بسیار شبیه به هیترهای گازی هستند. این هیترها نیز مانند هیترهای گازی استخر شما را خیلی سریع گرم می‌کنند. تنها تفاوت این هیترهای استخر با هیترهای گازی این است که از گاز پروپان برای افزایش دمای آب استخر استفاده می‌کنند.

هیتر استخر پروپانی حدود ۱ گالن در هر ۱۰۰٫۰۰۰ بی تی یو (واحد دمای بریتانیایی) در ساعت استفاده می‌کند.

هزینه‌ی پروپان (در زمان انتشار این مقاله) حدود ۲٫۰۰ دلار برای هر گالن است. لازم به ذکر است که این مبلغ تخمینی است و برای حصول اطمینان از مبلغ قطعی، می‌بایست قیمت پروپان را در بازار روز گاز بررسی کنید.

این بدین معنی است که هزینه‌ی یک هیتر استخر پروپانی معمولی بین ۳۰۰٫۰۰۰ تا ۴۰۰٫۰۰۰  بی تی یو، برای گرم کردن استخر معادل ۶٫۰۰ دلار تا ۸٫۰۰ دلار است.

پمپ‌های حرارتی

پمپ‌های حرارتی  جایگزین بسیار خوبی برای انواع هیتر استخر گازی هستند. این پمپ‌ها برای بالا بردن دمای استخرشنا ازهوای موجود اطراف دستگاه استفاده می‌کنند. به علت استفاده از هوای اطراف، این پمپ‌ها نسبت به هیترهای گاز طبیعی و هیترهای پروپانی هزینه‌ی بسیار پایین‌تری دارند و برای استفاده مقرون به صرفه هستند. اما در عین ارزان بودن معایبی نیز دارند. نکته‌ی ناخوشایند در مورد این پمپ‌ها این است که در دماهای زیر ۵۰ درجه غیرقابل استفاده می‌شوند و کارایی خود را از دست می‌دهند.

پمپ‌های حرارتی حدود ۵ کیلووات در ۱۰۰٫۰۰۰ بی تی یو (واحد دمای بریتانیایی) در ساعت استفاده می‌کنند.

در زمان انتشار این مطلب، هزینه‌ی برق حدود ۰٫۶۳ دلار برای هر ۵ کیلووات انرژی است. این مبلغ نیز تخمینی بوده و برای اطلاع از قیمت دقیق برق، قیمت روز را بررسی کنید.

این بدین معنی است که هزینه‌ی یک پمپ حرارتی که به بی تی یو کمتری نیاز دارد، برای بالا بردن دمای استخر شما (حدود ۱۰۰٫۰۰۰ بی تی یو) تنها حدود ۰٫۶۳ دلار در ساعت است.

هیتر استخر

روکش تابشی

نحوه‌ی کارروکش تابشی بدین صورت است که برای بالا بردن درجه حرارت استخر، از گرمای خورشید استفاده می‌کند. نکته‌ی دیگر در مورد روکش تابشی این است  که مانع از تبخیر شدن آب گرم شده‌ی استخر می‌شود.

روکش‌های تابشی این قابلیت را دارند که بارها و بارها استفاده شوند و به صورت چشم‌گیری هزینه‌های گرمایشی استخر را کاهش می‌دهند. بسته به اندازه‌ی استخر، می‌توانید به قیمتی خیلی مناسب، روکش مناسب برای استخرتان را انتخاب کنید. قیمت این روکش‌ها، بسته به اندازه شان، از ۳۰٫۰۰ دلار تا۳۰۰٫۰۰ دلار متغیر است.

روکش مایع تابشی

عملکرد محصولات گرمایشی بدون روکش مشابه عملکرد هیترهای تابشی است، با این تفاوت که این محصولات به‌جای روکش تابشی، از مواد شیمیایی استفاده می‌کنند. محصولات بدون روکش، نوعی مانع نامرئی ایجاد می‌کنند که حرارت بدست آمده از تابش خورشید را جذب کرده و به این صورت استخر را گرم می‌کنند. هم چنین، این لایه‌ی نازک، تبخیر آب را کاهش داده ومانع از دست رفتن آب گرم شده‌ی استخر می‌شود.

روکش‌های مایع تابشی بسیار مقرون به صرفه بوده و هزینه‌ی بسیار پایینی دارند. به همین جهت انتخابی عالی به شمار می‌رود. قیمت هر بطری  ۲۴٫۹۹ دلار است. مقدار مصرف لازم ۴ اوز برای هر ۲۰٫۰۰۰ گالن در هر هفته است.

هم چنین دو گزینه‌ی دیگر برای انتخاب می‌توانید داشته باشید. قرص سولار استخر که مانعی نامرئی روی سطح آب ایجاد کرده و از تبخیر آب جلوگیری می‌کند. استفاده از این محصول بسیار ساده است و با قرار دادن آن در آب، به صورت اتوماتیک کار خود را انجام می‌دهد و اثر آن تا یک ماه باقی می‌ماند. محصول دیگر ماهی سولاراست که مشخصه‌ی بارز آن صرفه‌جویی در انرژی محیط زیستی است. قالب این محصول به شکل ماهی است و با بهره‌گیری از آن، مانع از تبخیر هفتاد درصدی آب استخرتان می‌شود.

هیترهای تابشی

هیترهای تابشی جایگزین بسیار خوبی برای هیترهای سنتی هستند. این نوع از هیترها، برای گرم کردن استخر از انرژی خورشیدی استفاده می‌کنند و نحوه‌ی نصب و راه اندازی‌شان ساده است. هیترهای تابشی دارای کانال‌هایی هستند که آب گرم شده را به استخر هدایت می‌کنند. این کانال‌ها گرما را از نورخورشید جذب کرده و آبی را که از داخل آن‌ها به سمت استخر روانه می‌شود، گرم می‌کنند.

هیترهای تابشی هزینه‌ی نصب ندارند و راه‌اندازی آن‌ها بسیار ساده است. بسته به اندازه و موقعیت مکانی استخر، هزینه‌ی سیستم گرمایش تابشی، حدود ۶۰٫۰۰ دلار تا ۴۰۰٫۰۰۰ دلار است.

پنل‌های گرمایشی تابشی محصول بسیار عالی دیگری است. این محصل نیز بسیار مقرون به صرفه است. این محصول به راحتی می‌تواند روی سقف، قفسه یا زمین کنار استخر نصب شود. پنل‌های تابشی به گرم نگه داشتن آب استخر کمک کرده و در فصل‌های سرد سال هم استفاده از استخر را ممکن می‌کنند. مطمئنا با انتخاب این پنل ها از شنا در زیر نور آفتاب لذت خواهید برد.

منبع: poolsupplyworld

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonتماس با ما