مهم‌ترین مزایای سیستم گرمایشی هیتر سقفی تابشی

انواع هیتر استخر
انواع هیتر استخر
آبان ۱۸, ۱۳۹۷
راهنمای انتخاب هیتر کارخانه
راهنمای انتخاب هیتر کارخانه
آبان ۲۰, ۱۳۹۷
هیتر سقفی

سیستم گرمایشی هیتر سقفی راهکاری عالی برای رسیدن به رفاه گرمایشی است. سیستم گرمایشی هیتر سقفی به گونه‌ای طراحی شده است که با کمترین هزینه، بیشترین گرما را تولید می‌کند. با استفاده از این سیستم گرمایشی، میزان گرمای تلف شده نزدیک به صفر می‌شود. هیتر سقفی تابشی برقی، انرژی گرمایی را از طریق تابش به محیط انتقال می‌دهد.

نصب هیتر سقفی تابشی

نحوه‌ی نصب هیتر سقفی بسیار آسان است. پنل‌های گچی برقی بین سقف‌های کاذب ساختمان قرار گرفته و روی سقف نصب می‌شوند. طیف گرمای مطبوعی که از طریق این نوع از هیتر در سرتاسر اتاق گسترده می‌شود، عاری از هرگونه دود و گرد و غبار است.

یکی از مزایای سیستم هیتر سقفی تابشی این است که کاملاً به صورت پنهان نصب می‌شود. نصب این سیستم در دکوراسیون و تزئینات ساختمان هیچ تغییری ایجاد نمی‌کند. چرا که هیچ گونه رادیاتور یا دستگاه تعدیل گرمایی در سیستم هیتر سقفی وجود ندارد. علاوه براین، سیستم کار این هیتر بدون تولید دود است و داخل لوله‌ها و دستگاه تبدیل گرما، اثری از دود و گرد و غبار و نیست.

هیتر سقفی تابشی گرمایی پاک و بدون آلاینده را به صورت مستقیم از جسمی به جسم دیگر انتقال می‌دهد. این سیستم فاقد فن، پمپ، شلنگ و دیگر اجزای جانبی است. یکی دیگر از مزایای این هیتر بی‌صدا و بی‌حرکت بودن آن است. علاوه براین، نصب هیتر سقفی تابشی روی سقف به صورت پنهان، از ویژگی‌هایی است که به محبوبیت آن می‌افزاید.

سیستم گرمایش از سقف هیتر تابشی، نقاط سرد محیط را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. بیشتر افراد تصور می‌کنند هوای گرم به سمت بالا حرکت می‌کند و در صورت استفاده از هیتر سقفی، قسمت نزدیک به کف ساختمان گرم نخواهد شد. به همین دلیل ترجیح می‌دهند که از سیستم گرمایش از کف استفاده کنند. اما این امر در مورد سیستم گرمایش از سقف تابشی صدق نمی‌کند. در واقع با استفاده از هیترهای سقفی، تفاوت دما از سقف تا کف زمین تنها به حدود یک درجه سانتیگراد می‌رسد و محیط اتاق به صورت یکنواخت گرم می‌شود.

سیستم گرمایش هیترهای سقفی تابشی برای مورد استفاده گرفتن در اماکن تجاری مانند فروشگاه‌ها، هتل‌ها، رستوران‌ها، بیمارستان‌ها، مدارس و موسسات آموزشی، بسیارعالی است. علاوه بر کاربردهای تجاری، از سیستم هیتر سقفی می‌توان در ساختمان‌های مسکونی آپارتمان‌ها و خانه‌های ییلاقی استفاده کرد. در واقع هیتر سقفی به صورتی عالی پاسخگوی نیازهای گرمایشی شما در مکان‌ها و موقعیت‌های مختلف است.

یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت هیترهای سقفی این است که با انتخاب آن برای گرم کردن محیط مورد نظر، هزینه‌های گرمایشی خود را به حداقل می‌رسانید. به همین علت امروزه هیترهای سقفی یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین تجهیزات گرمایشی به شمار می‌آیند.

مالکان ساختمان‌ها با انتخاب سیستم گرمایشی هیتر سقفی تابشی، تقریباً تنها دو سوم هزینه‌‌ای را که برای گرم کردن آب در سیستم گرمایش از کف متحمل می‌شدند، پرداخت خواهند کرد. علاوه براین هزینه‌های نگهداری و راه اندازی سیستم گرمایش از سقف، تقریباً نصف هزینه نگهداری راه‌اندازی سیستم گرمایش از کف است.

سیستم گرمایش هیتر سقفی تابشی فناوری فوق العاده‌ای است که بازار سیستم‌های گرمایشی را تحت تاثیر قرار داده است. این سیستم گرمایشی طرفداران بسیاری دارد. افراد زیادی خواهان تغییر سیستم گرمایشی خود و جایگزین کردن آن با سیستم گرمایش هیترهای سقفی تابشی هستند. در واقع هیترهای سقفی تابشی علاوه بر تولید گرمای مطبوع، رفاه و آسایش را به ارمغان آورده و جلوه‌ی زیبایی به دکوراسیون داخلی ساختمان می‌بخشند.

مزایای سیستم گرمایشی هیتر سقفی تابشی

یکی از مهم‌ترین مزایای سیستم گرمایشی هیتر سقفی تابشی، بازده بالای این نوع سیستم گرمایشی است به طوری که سیستم گرمایش از سقف تابشی ۱۰۰ درصد از انرژی الکتریکی دریافتی را به انرژی گرمایی تبدیل می‌کند. میزان اتلاف انرژی گرمایی در هیترهای سقفی تابشی صفر است. بنابراین می‌توان گفت که با استفاده از هیترهای سقفی در مصرف انرژی صرفه جویی به عمل خواهد آمد. مصرف انرژی کمتر به معنی کاهش هزینه‌های گرمایشی است. سازگار بودن هیترهای سقفی تابشی با محیط زیست یکی از مزایای اصلی و مهم این سیستم‌های گرمایشی به شمار می‌آید.

نگهداری و تعمیر سیستم گرمایشی از سقف به علت نداشتن لوله‌کشی و کانال‌های فراوان، بسیار آسان و کم هزینه است. علاوه براین، نحوه‌ی نصب هیترهای سقفی بسیار ساده است و وقت و انرژی زیادی نمی‌گیرد و به همین دلیل افراد زیادی تمایل به استفاده از هیترهای سقفی دارند و سعی می‌کنند در محیط خانه یا محیط کار از این نوع سیستم گرمایش با بازده بالا و هزینه مصرف انرژی پایین استفاده کنند.

هیتر سقفی تابشی

یکی دیگر از مزایای سیستم گرمایشی هیترهای سقفی بی صدا بودن آن‌ها است. این هیترها به دلیل نداشتن فن و کانال آلودگی صوتی در محیط ایجاد نمی‌کنند. بنابراین برای استفاده در مکان‌هایی که مشکل سر و صدا وجود دارد، بسیار مناسب هستند. استفاده از هیترهای سقفی امنیت محیط را نیز تامین می‌کند. خطر آتش سوزی یا آسیب در محل نصب این نوع هیتر وجود ندارد. در مکان‌های پر رفت و آمد و شلوغ مانند مدرسه‌ها، امنیت سیستم گرمایشی از یکی عوامل مهم است. هم‌چنین گرمای تولید شده توسط هیترهای سقفی پاک بدون آلاینده است. این هیترها برای به کارگیری در محیط‌هایی که باید فاقد هر گونه آلودگی باشند، مناسب است. برای مثال در بیمارستان‌ها برای ایجاد محیط سالم‌تر برای بیماران می‌توان از هیترهای سقفی تابشی استفاده کرد، چون این نوع هیترها در مقایسه با سایر سیستم‌های گرمایشی آلودگی بسیار کمی را تولید می‌کنند.

هیترهای سقفی گرمای مطبوعی را تولید می‌کنند که از سقف تا کف محیط را تحت پوشش قرار می‌دهد. طراحی زیبا و دلپذیر این سیستم‌ کاملاً پنهان است. این سیستم مورد پسند بسیاری از مهندسین طراحی داخلی و مشتریان قرار می‌گیرد.

از دیگر خوبی‌های سیستم گرمایشی هیتر سقفی این است که می‌توان درجه دمای هر قسمت از ساختمان را به اندازه‌ی دلخواه تنظیم کرد. بنابراین می‌توانید دمای هر اتاق را طوری تنظیم کنید که علاوه بر تامین آسایش و رفاه، هزینه‌های گرمایشی خود را به حداقل برسانید. برای مثال می‌توانید در آن قسمت از ساختمان که به گرما نیاز ندارد، هیتر را خاموش کرده  یا درجه‌ی آن را کم کنید. به این ترتیب از تولید گرمای اضافه و اتلاف انرژی گرمایی جلوگیری خواهد شد که در نهایت شاهد کاهش قابل توجه هزینه مصرفی انرژی‌تان خواهید شد.

منبع: thermaray

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonتماس با ما