۹ روش عالی جهت مراقبت از بخاری پمپ استخر

بخاری برقی فن دار
انواع بخاری برقی فن دار و کاربرد هر یک از آن‌ها
اسفند ۱۲, ۱۳۹۷
ایمنی بخاری سوله
راه‌کارهای عملی جهت ایمنی بخاری سوله
اسفند ۱۸, ۱۳۹۷
مراقبت از بخاری پمپ استخر

بخاری‌های پمپ استخر، بیشتر از آنچه که شما تصور کنید در معرض آسیب و صدمه قرار دارند. ممکن است دلایل صدمه دیدن بخاری پمپ استخر موجب تعجب شما شوند. بیشتر بخاری‌های پمپ استخر طول عمری بین شش الی ده سال دارند. اما چند علت می‌تواند طول عمر این بخاری‌ها را به میزان سه الی پنج سال کاهش دهد. یعنی طول عمر بخاری پمپ استخر شما نصف شود. یکی از دلایل بسیار مهم که باعث افزایش یا کاهش طول عمر بخاری پمپ استخر می‌شود، مدت زمان استفاده‌ی شما بخاری است. اما این که در طول مدت استفاده چقدر از بخاری پمپ استخر مراقبت کنید، دارای اهمیت بیشتری است. در واقع مراقبت از بخاری پمپ استخر یکی از عوامل بسیار مهم در افزایش عملکرد و طول عمر آن به شمار می‌آید. قبل از خرید بخاری پمپ استخر، باید از نحوه‌ی مراقبت و نگهداری آن اطلاع داشته باشید.

ممکن است مشکلات به وجود آمده در مورد بخاری پمپ استخر مربوط به نصب و نگهداری صحیح آن باشند. جلوگیری از خرابی بخاری پمپ استخر می‌تواند کمی پیچیده به نظر برسد. برای مثال آب و هوای منطقه‌ی جغرافیایی و محیطی  که استخر در آن قرار دارد، در نحوه‌ی عملکرد بخاری پمپ استخر تاثیر بسزایی دارد. پس اگر می‌خواهید از خرابی و صدمه رسیدن به بخاری پمپ استخر جلوگیری کنید، لازم است که از نحوه‌ی نگهداری آن اطلاعات کافی داشته باشید. این متن چند روش عالی در مورد مراقبت از بخاری پمپ استخر را در اختیار شما قرار می‌دهد. با مطالعه و رعایت موارد مراقبت از بخاری پمپ استخر می‌توانید از خرابی و صدمه دیدن آن  جلوگیری به عمل آورید.

بخاری پمپ استخر

جلوگیری از یخ زدن بخاری پمپ استخر

اگر آب داخل بخاری پمپ استخر یخ بزند، ممکن است باعث صدمه دیدن و ترک برداشتن قطعات و اجزای داخلی بخاری شود. یخ زدگی ممکن است باعث خرابی موتور بخاری پمپ استخر شود. برای جلوگیری از یخ زدگی در روزهای بسیار سرد، باید بخاری پمپ را روشن نگه دارید. جاری بودن آب در بخاری پمپ استخر مانع از یخ زدگی آن می‌شود. هم‌چنین جاری بودن آب مانع ترکیدن لوله‌های بخاری پمپ استخر می‌شود. اگر برای‌تان مقدور نیست که بخاری پمپ استخر را روشن نگه دارید، می‌توانید لوله‌های آب را جدا کرده و کانال‌های آن را تخلیه کنید.

جلوگیری از سر رفتن آب بخاری پمپ استخر

نصب بخاری پمپ استخر در مکان کم ارتفاع می‌تواند موجب سر رفتن آب شود. سر رفتن آب نیز می‌تواند به موتور بخاری صدمه وارد کند. برای جلوگیری از این مشکل می‌توانید بخاری پمپ استخر را در نقطه‌ای مرتفع نصب کنید.

جلوگیری از ایجاد حباب دربخاری پمپ استخر

ترک‌ها ممکن است در هر قسمتی از بخاری پمپ استخر به وجود بیایند. بیشتر ترک‌ها روی درب، پلاگ‌های تخلیه، دریچه‌ها و باندهای فیلتر به وجود می‌آیند. وجود ترک باعث می‌شود که هوا به درون بخاری راه یافته و باعث داغ شدن بیش از اندازه‌ی موتور شود. برای جلوگیری از این مشکل باید ترک‌های روی درب، پلاگ‌های تخلیه، دریچه‌ها و باندهای فیلتر را بررسی و رفع کنید.

استفاده نکردن از بخاری پمپ بدون آب

اگر بخاری پمپ استخر به اندازه‌ی کافی آب دریافت نکند، به صورت خشک به کار خود ادامه خواهد داد و اگر بخاری پمپ استخر بدون آب کار کند، بیش از اندازه داغ می‌شود. داغ شدن بیش از اندازه‌ی بخاری پمپ استخر منجر به صدمه دیدن قطعات اصلی آن می‌شود. هم‌چنین بالا رفتن دمای پمپ استخر می‌تواند منجر به تشدید ترک‌های بخاری پمپ استخر شود. به منظور مراقبت از بخاری پمپ استخر همواره باید دقت کنید که آب کافی داخل مجراهای بخاری در جریان باشد.

مراقبت از بخاری پمپ استخر با نصب آن در مکانی دور از گیاهان

بخاری پمپ استخر نیاز به وجود جریان هوای مناسب در اطراف خود دارد. وجود گیاهان، بوته‌ها، و درختان می‌تواند مانع از رسیدن جریان هوای مناسب به بخاری پمپ استخر شده و باعث گرم شدن بیش از اندازه‌ی آن شود. هم‌چنین وجود گل و گیاه می‌تواند باعث ایجاد گرد و غبار در داخل بخاری شود. به همین علت لازم است که اطراف پمپ بخاری استخر خالی از هرگونه گیاه باشد.

جلوگیری از داغ شدن بیش از اندازه‌ی بخاری پمپ استخر

اگر بخاری پمپ استخر در معرض مستقیم نور خورشید قرار بگیرد و دارای عایق بندی مناسبی نباشد، بیش از اندازه گرم خواهد شد. این امر باعث کاهش طول عمر دستگاه بخاری می‌شود. به منظور رفع این مشکل می‌توانید از یک سایه‌بان استفاده کنید. سایه‌بان را به گونه‌ای نصب کنید که در عین جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید، مانع از رسیدن جریان هوای کافی به بخاری خود استخر نشود. به این طریق می توانید بخاری پمپ استخر خود را خنک‌تر نگه دارید.

مراقبت از بخاری پمپ استخر در مقابل حشرات

حشرات می‌توانند وارد جعبه کنترل بخاری پمپ استخر شده و باعث صدمه دیدن سیم کشی و قطعات الکترونیکی بخاری شوند. به همین علت لازم است که از ورود حشرات به داخل بخاری جلوگیری کنید.

انتخاب بخاری پمپ استخر با اندازه و قدرت گرمایشی مناسب با استخر مورد نظر

هنگامی که بخاری پمپ استخر کوچک‌تر از اندازه‌ی لازم بوده و توانایی لازم برای گردش آب سیستم استخر را نداشته باشد، موتور بخاری فشار زیادی را متحمل می‌شود. در مقابل اگر بخاری پمپ استخر بزرگ‌تر و قوی‌تر از اندازه‌ی لازم باشد، مقدار زیادی از آب را در مدت زمان کوتاهی وارد لوله‌ها کرده و باعث صدمه رساندن به آن‌ها می‌شود. برای جلوگیری از این مشکل باید اندازه‌ی بخاری پمپ استخر را مناسب با اندازه‌ی استخر خود انتخاب نمایید. هم‌چنین می‌توانید از یک بخاری پمپ استخر چند سرعته استفاده نمایید تا امکان تنظیم سرعت را در شرایط مختلف داشته باشید. بخاری پمپ استخر چند سرعته کم مصرف بوده و برای شرایط و اندازه‌های مختلف استخر مناسب است. استفاده از بخاری پمپ استخر مناسب، به دلیل کم مصرف بودن، هزینه‌های گرمایشی استخر را کاهش می‌دهد.

مراقبت از بخاری پمپ استخر در مقابل ضربه‌های خارجی

ممکن است بر اثر اتفاق، اجسام سنگین سقوط کرده و با افتادن روی بخاری پمپ استخر موجب صدمه دیدن و ایجاد ترک روی دستگاه بخاری شوند. به منطور جلوگیری از این مشکل سعی کنید اشیاء و اجسامی را که خطر سقوط آن‌ها روی بخاری پمپ استخر وجود دارد، از اطراف آن دور نگهدارید.

منبع: medallionenergy

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonتماس با ما