ترموستات کوره : مزایای استفاده از کوره‌های صنعتی مجهز به ترموستات

بخاری برقی ایستاده فن دار
آشنایی با مهم‌ترین مزایا و ویژگی‌های بخاری برقی ایستاده فن دار
اسفند ۹, ۱۳۹۸
مزیت های هیتر تابشی صنعتی
مزیت های هیتر تابشی صنعتی و به کارگیری آن در محیط های صنعتی
اسفند ۱۵, ۱۳۹۸
ترموستات کوره

ترموستات کوره

ترموستات کوره یک سیستم قابل برنامه ریزی هوشمند است که به منظور تنظیم دما و زمان در حالت‌های مختلف سیستم گرمایشی به کار برده می‌شود. امروزه در ساخت بیشتر کوره‌های صنعتی و سیستم‌های گرمایشی از ترموستات‌های هوشمند یا ترموستات‌های اسمارت استفاده می‌شود. ترموستات‌های هوشمند به کار رفته در کوره‌های صنعتی دارای قابلیت‌های فراوانی هستند و این امکان را برای کاربران فراهم میکنند که دمای کوره را تنظیم و کنترل کنند. به کارگیری ترموستات در کوره موجب می‌شود که کاربران بتوانند میزان انرژی مصرفی در ساختمان صنعتی مورد نظر خود را تحت کنترل در بیاورند. اگر کوره یا سیستم گرمایشی شما دارای یک ترموستات قدیمی است پیشنهاد می‌کنیم که آن را با یک ترموستات هوشمند جدید که دارای قابلیت های بیشتری است، جایگزین کنید. به کار بردن ترموستات کوره می‌تواند دارای مزیت‌های بسیاری باشد. در این مطلب به معرفی مزیت‌های ترموستات کوره خواهیم پرداخت.

ترموستات کوره

ترموستات کوره

آشنایی با مزیت‌های ترموستات کوره

به کارگیری ترموستات هوشمند در سیستم‌های گرمایشی صنعتی دارای مزیت‌های بسیاری است. در ادامه‌ی مطلب شما را با مهم‌ترین مزیت‌های به کارگیری کوره‌هایی که مجهز به ترموستات هستند آشنا خواهیم کرد.

کنترل میزان انرژی مصرف شده و صرفه جویی در مصرف انرژی

به کارگیری ترموستات هوشمند می‌تواند نقش مهمی در میزان مصرف انرژی توسط کوره‌های صنعتی داشته باشد. البته باید به این نکته‌ی مهم نیز توجه کرد که کاهش مصرف میزان انرژی توسط کوره بستگی به تنظیم و برنامه ریزی صحیح ترموستات دارد. ترموستات‌های هوشمند می‌توانند میزان مصرف انرژی در ماه جاری را نشان دهند و آن را با میزان انرژی مصرف شده در ماه‌های قبل مقایسه کنند. بنابراین شما می‌توانید با استفاده از ترموستات به راحتی نیازهای گرمایشی خود را در هر فصل‌ مختلف از سال پیش بینی کنید. به این ترتیب می‌توانید شیوه‌های صرفه جویی در میزان مصرف انرژی را  با توجه به نیازهای گرمایشی خود عملی کنید و نحوه‌ی صحیح به کارگیری سیستم‌های گرمایشی را انجام دهید. میزان مصرف انرژی توسط سیستم‌های گرمایشی می‌تواند در فصل‌های مختلف سال متفاوت باشد، اما به کارگیری یک ترموستات هوشمند می‌تواند تا اندازه‌ی چشمگیری باعث کاهش میزان مصرف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه‌های گرمایشی در ساختمان‌های صنعتی شود.

صرفه جویی در زمان با استفاده از ترموستات کوره

امروزه برخی از از ترموستات‌های هوشمند دارای این قابلیت هستند که میزان فعالیت‌های موجود در محیط اطراف خود را تشخیص دهند. به این ترتیب ترموستات می‌تواند با توجه به تشخیص فعالیت‌های انجام شده در ساختمان میزان تولید گرما توسط سیستم گرمایشی را تنظیم کند. با گذشت زمان متوجه خواهید شد که ترموستات به صورت اتوماتیک دمای مورد نظر در ساعت‌های مختلف روز را تنظیم کرده و موجب تولید انرژی گرمایی به میزان لازم خواهد شد. این ویژگی باعث می‌شود که کاربران وقت خود را برای تنظیم مکرر دمای کوره هدر ندهند.

امکان تنظیم و کنترل از راه دور ترموستات‌های هوشمند 

 

کنترل از راه دور ترموستات

کنترل از راه دور ترموستات

امروزه بسیاری از ترموستات‌های هوشمند و جدید به کار رفته در کوره‌های صنعتی دارای امکان اتصال بدون سیم یا اتصال وایرلس هستند. بنابراین کاربران می‌توانند به راحتی با استفاده از نصب نرم‌افزار در گوشی تلفن یا کامپیوتر خود ترموستات کوره را تنظیم کنند. ترموستات‌های هوشمند این ویژگی را برای کاربران فراهم می‌کنند تا آنها بتوانند از فاصله‌ی دور با اتصال به اینترنت ترموستات سیستم گرمایشی خود را به راحتی تنظیم کنند. این ویژگی می‌تواند کاربردهای فراوانی در محیط‌های صنعتی و تجاری مختلف داشته باشد. به این ترتیب شما می‌توانید دمای محل کار خود را از راه دور نیز کنترل نمایید و زمانی که در محل حضور ندارید، گرمای مورد نیاز ساختمان مورد نظر خود را به راحتی تامین کنید.

امکان تنظیم ترموستات هوشمند در بازه‌های زمانی مختلف

ترموستات‌های هوشمند و جدید به کار رفته در کوره‌های صنعتی دارای این ویژگی هستند که بتوان به راحتی آنها را به مدت یک بازه‌ی زمانی خاص برنامه ریزی کرد. برای مثال شما می‌توانید به مدت یک هفته دور از محل مورد نظر باشید و ترموستات خود را در بازه‌های زمانی مختلف تنظیم نمایید. به عنوان مثال به کارگیری ترموستات‌های هوشمند در برخی از ساختمان‌های تجاری و صنعتی مانند مرغداری‌ها و دامداری‌ها می‌تواند بسیار موثر واقع شود. شما می‌توانید با استفاده از ترموستات، کوره یا سیستم گرمایشی به کار رفته در این گونه ساختمان‌ها را برای تولید میزان گرمای لازم در بازه‌های زمانی مختلف تنظیم نمایید.

ترموستات هوشمند

ترموستات هوشمند

کاهش میزان مصرف انرژی در ساختمان‌های تجاری و صنعتی با استفاده از ترموستات

همانطور که می‌دانید در بیشتر ساختمان‌های تجاری و صنعتی هزینه‌ی بالایی صرف تامین گرمایش مورد نیاز می‌شود. به همین دلیل کاهش میزان مصرف انرژی در ساختمان‌های تجاری و صنعتی دارای اهمیت بسیاری است. به کارگیری ترموستات‌های هوشمند در کوره‌های صنعتی می‌تواند تا اندازه‌ی چشمگیری باعث کاهش میزان مصرف انرژی در ساختمان‌های تجاری و صنعتی شده و در نتیجه کاهش هزینه‌های گرمایشی در این محیط‌ها را به دنبال داشته باشد. حتی برخی از ترموستات‌های هوشمند جدید دارای این قابلیت هستند که روش‌های تنظیم ترموستات وشیوه‌های کاهش میزان مصرف انرژی را به کاربران پیشنهاد دهند. برای مثال هنگامی که دمای هوا به صورت طبیعی کاهش یا افزایش پیدا می‌کند، ترموستات هوشمند گزارشی در مورد شیوه‌های کاهش مصرف انرژی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. ممکن است شما با کاهش یا افزایش چند درجه بتوانید میزان مصرف انرژی را کاهش دهید و به این روش نقش چشمگیری در کاهش هزینه‌های گرمایشی ساختمان تجاری صنعتی خود داشته باشید.

افزایش ایمنی کوره‌های صنعتی با استفاده از ترموستات هوشمند

همانطور که می‌دانید ایمنی سیستم‌های گرمایشی در محیط‌های صنعتی و تجاری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به کارگیری ترموستات در کوره‌های صنعتی و انواع سیستم‌های گرمایشی باعث افزایش ایمنی به کارگیری آنها در محیط‌های مختلف تجاری و صنعتی می‌شود. ترموستات از داغ شدن بیش از اندازه‌ی کوره جلوگیری به عمل می‌آورد و در صورت افزایش بیش از اندازه‌ی دمای کوره، ترموستات به صورت اتوماتیک باعث خاموش شدن سیستم گرمایشی می‌شود و به این ترتیب خطر آتش سوزی را کاهش می‌دهد.

شرکت گرما سرد عرضه کننده‌ی انواع هیترها و سیستم‌های گرمایشی صنعتی و تجاری است. اگر قصد خرید بخاری یا هیتر را دارید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سیستم‌های گرمایشی صنعتی، ویژگی‌ها، مزایا و معایب، قیمت، و کاربردهای هر کدام از آنها با کارشناسان و مسئولان فروش شرکت گرما سرد تماس حاصل فرمایید.

منبع: actionheatingandair

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonتماس با ما