هیتر گلخانه: معرفی پر کاربردترین هیترهای گلخانه

هیتر برقی: معرفی انواع مدل‌های رایج هیترهای برقی
شهریور ۳۰, ۱۳۹۷
هیتر گازی
معرفی انواع هیتر گازی
شهریور ۳۱, ۱۳۹۷

هیتر گلخانه هیتری است که برای تعدیل و تهویه هوای گلخانه‌ها  طراحی شده‌ است. انواع مختلفی از هیتر گلخانه در بازار وجود دارد. برخی از این هیترها برقی بوده و برخی دیگر با گاز طبیعی و یا گاز پروپان کار می‌کنند. هم‌چنین مدل‌های متنوع از هیتر گلخانه شامل هیترهای تیوبی، هیترهای قابل‌حمل، هیترهای تابشی، هیترهای مادون قرمز و غیره می‌باشند که با توجه به اندازه‌ی گلخانه، نوع محصولات پرورش یافته در گلخانه و کاربرد مخصوص خود یکی از انواع هیترها را انتخاب کنید. برای حفاظت از گیاهان و سبزی‌ها در فصل سرد سال و ایجاد شرایط مناسب  برای کاشت و نگهداری محصولات لازم است که از انواع هیتر گلخانه و کارایی آن‌ها اطلاعات کافی داشته باشید. در ادامه مطلب چند نوع از هیترهای گلخانه‌ای پر کارآمد خدمت‌تان معرفی می‌شود.

هیتر مدین (modine)

این هیترها انتخابی عالی برای مصارف باغبانی، کشاورزی، صنعتی و تجاری  به ‌شمار می‌آیند. این هیترها در مقابل زنگ زدگی مقاوم هستند، کار کردن با آن‌ها بسیار آسان است. تعمیر و نگهداری آن‌ها ساده است و به دو صورت پروپان و گازسوز در دسترس هستند. این نوع هیتر گلخانه در نگهداری و حفاظت از محصولات گیاهی و غذایی داخل گلخانه و انبار غلات و مواد غذایی نقش شایانی را ایفا می‌کنند.

هیتر مدین (modine)

 

هیتر گلخانه شعله آبی

این نوع هیترها دارای سوخت پاک بوده و بسیار ایمن هستند. علاوه بر گلخانه مناسب استفاده در خانه، مغازه، و یا پارکینگ نیز می‌باشند. راندمان هیترهای شعله آبی بسیار بالا است( بالاتر از ۹۰ درصد). هم‌چنین این هیترها از ایمنی بالایی برخوردار هستند. هیترهای شعله آبی نیازی به دودکش ندارند و نصب آن‌ها بسیار ساده است. این هیترها را می‌توان روی دیوار نیز نصب کرد. هیترهای شعله آبی مخصوص گلخانه  و اماکن صنعتی شامل فن دمنده، ترموستات و تعدیل هوای الکترونیک باتری دار هستند. سوخت این هیترها از پروپان یا گاز طبیعی تامین می‌شود.

 

هیتر گلخانه تابشی

سیستم هیتر تابشی راه حلی مناسب برای کاهش مصرف انرژی در گلخانه‌ها و مزرعه‌ها است. در گلخانه‌ها، انبارهای غله و مکان های تجاری، گرم کردن طبقات ساختمان از موارد مهم است. هیترهای تابشی، تشکیل شده از لوله‌های آلومینیومی هستند که دیواره‌های خارجی و داخلی آن‌ها با پلاستیک پوشیده شده ‌است. بدین صورت ترکیب مقاومت بالای فلز و طول عمر پلاستیک، این هیتر را منحصر به فرد می‌کند. این هیترها ایمنی بالایی دارند و بسیار بی سر و صدا هستند. هیترهای تابشی مقاومت و دوام زیادی نیز دارند. نصب دستی این هیترها به آسانی درهر شرایط آب و هوایی امکان پذیر است. علاوه بر گلخانه‌ها، از این هیترها در مکان‌های تجاری و صنعتی دیگر و همچنین مناطق مسکونی نیز می‌توان استفاده کرد.

هیتر گلخانه شعله آبی

هیترهای تیوبی

هیترهای تیوبی برای گرم کردن  مکان‌هایی که به سختی گرم می‌شوند بسیار مقرون به صرفه و عالی هستند. برای مثال، استفاده از این هیترها در گلخانه‌ها، سالن‌های تولیدات گیاهی، انباری‌ها، ساختمان‌های مزارع و غیره بسیار کارآمد است. این هیترها از گرمای تابشی استفاده کرده و در مصرف سوخت صرفه جویی می‌کنند. هم‌چنین درعین توزیع گرما به صورت تابشی، هزینه تعمیر و نگهداری پایینی دارند. استفاده ازهیترهای تیوبی U  شکلی، برای گرم کردن نکته‌ای و بالا بردن حرارت مکان‌هایی که زیاد گرما از دست می‌دهند، پیشنهاد می‌شود. هیترهای تیوبی مستقیم شکل برای گرمایش کل ساختمان مناسب هستند. این هیترها را می‌توانید دردو نوع پروپان و گازسوز تهیه کنید.

هیترهای تیوبی

هیترهای مادون قرمز

هیترهای مادون قرمز برای تعدیل دمای مکان‌های دوردست مانند ساختمان‌های مزرعه، ساختمان‌های نگهداری غلات، گلخانه‌ها و انباری‌ها مناسب بوده و کم‌هزینه نیز هستند. این هیترها کاربردهای بسیاری در زمینه‌های تجاری و صنعتی دارند. در مقایسه با هیترهای انتقال دما، هیترهای مادون قرمز تا ۵۰ درصد در مصرف سوخت صرفه جویی به عمل می‌آورند.

هیترهای مادون قرمز

هیترهای قابل حمل

هیترهای قابل حمل دارای کاربرد های چندگانه هستند. این هیترها را می‌توان در محل کار، گلخانه‌ها پارکینگ‌ها و یا مکان‌های دیگر به کار برد. تنوع مدل‌های مختلف این هیترها‌، نیازهای متفاوت گرمایشی شما را  تامین خواهد کرد.

هیترهای قابل حمل

هیترهای دیواری و سقفی

این نوع از هیترها قابل نصب روی دیوارها و سقف گلخانه‌ها هستند. هیترهای دیواری و سقفی  بدون این‌که فضای زیادی از محل را اشغال کنند دمای محیط را تعدیل کرده و به درجه‌ی مورد نیاز می‌رسانند.

هیترهای دیواری و سقفی

عایق‌های بازتابنده

وظیفه اصلی عایق‌های بازتابنده، کاهش انتقال گرمای تابشی در محیط‌های باز است که عامل اصلی اتلاف گرما در فصل تابستان  و از دست دادن گرما در فصل زمستان محسوب می‌شود. در فصل‌های گرم سال، این عایق‌ها را خارج از دیوار ساختمان، و در فصل‌های سرد آن را داخل ساختمان نصب می‌کنند. هم‌چنین این عایق از نفوذ حشرات  موذی و مضر برای محصولات  جلوگیری به عمل می‌آورد.

عایق‌های بازتابنده

هیترهای آب

برای گرم کردن آب گلخانه‌ها، ساختمان‌های تجاری و نیز ساختمان‌های مسکونی از این هیترها می‌توان استفاده کرد. این هیترها نیازی به تانکر آب ندارند و سالانه تقریبا بین ۳۰ الی ۵۰ درصد در هزینه‌های مصرفی انرژی  صرفه جویی می‌کنند.

هیترهای آب

تهویه هوای گرم

دستگاه‌های تهویه، هوای پاک را برای گلخانه‌ها و فضای مورد نظر تامین می‌کنند. این هیترها قابل نصب روی دیوارهستند. هوای ورودی به سیستم تهویه هوا، با حرارت هوای خروجی گرم شده و بدین صورت از هزینه‌های گرمایشی کاسته می‌شود. برخی از این هیترها  دارای کنترل  سرعت تهویه هستند.

 

تهویه هوای گرم

 

ژنراتورهای گاز CO2

ژنراتورهای گاز CO2  باعث پیشرفت تولید و بالا رفتن کیفیت گیاهان می شوند.  این ژنراتور ها به صورت اتوماتیک دی اکسید کربن مورد نیاز برای رشد گیاهان را با قیمت بسیار پایین تامین می‌کنند. ژنراتورها در هر گلخانه‌ای به صورت آسان و با هزینه پایین کانال کشی انجام می‌پذیرد. با استفاده از این ژنراتورها گازCO2  گلخانه پخش شده و نیازی به فن نیست. اندازه این ژنراتورها به صورتی طراحی شده که به آسانی قابل جابه جایی باشند. مقاومت و دوام این ژنراتورها بالا است و از ایمنی بالایی برخوردار  هستند.

ژنراتورهای گاز CO2

کابل گرمایی

باید اطمینان حاصل کنید که در طول سرمای سخت طاقت فرسا گلخانه شما از آسیب‌ و  یخ زدگی محافظت شود. محصولات غذایی و گیاهان برای رشد و نمو در هر فصلی از سال نیاز به گرمای مناسب و تعدیل شده دارند. کابل گرمایی در این مواقع به کمک شما می‌آید. این کابل‌ها برای گلخانه ها و ساختمان‌های کوچک مناسب هستند و از نفوذ یخ زدگی ازطریق سقف‌ و شکاف های جداره‌ها جلوگیری می‌کنند.

 

کابل گرمایی

 

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonتماس با ما