راهنمای انتخاب بخاری باغی: چطور یک بخاری مناسب برای باغ خود انتخاب کنیم؟

انواع بخاری گازی بدون دودکش
آشنایی با انواع بخاری گازی بدون دودکش و ویژگی‌های هر کدام از آنها
فروردین ۱۲, ۱۳۹۹
قطعات داخلی کوره
مهم‌ترین قطعات داخلی کوره کدام‌ها هستند و چه کاربردی دارند؟
فروردین ۲۴, ۱۳۹۹
بخاری باغی

بخاری باغی

استفاده از بخاری باغی این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا بتوانند در فصل‌های سرد سال نیز از فضای آزاد باغ خود بهره ببرند. انواع بخاری باغی وجود دارد که هر کدام از آنها دارای ویژگی‌ها و مزیت‌ها و کاربردهای منحصر به فرد خود هستند. شرکت‌ها و کارخانه‌های سازنده‌ی سیستم‌های گرمایشی انواع بخاری‌های باغی را با توجه به کاربری‌های آنها طراحی کرده و به بازار عرضه می‌کنند. آشنایی با انواع بخاری باغی و ویژگی‌های هر کدام از آنها موجب می‌شود که بتوانید هیتری را انتخاب کنید که مناسب با نیازهای گرمایشی و شرایط باغ مورد نظر شما باشد. این متن شما را با انواع بخاری باغی و خصوصیات انواع مختلف آنها آشنا می‌کند.

بخاری باغی

بخاری باغی

انواع بخاری باغی

بخاری‌های باغی را می‌توان با توجه به نوع سوخت و شیوه‌ی گرمایشی آنها دسته بندی کرد. علاوه بر این، بخاری‌های باغی از نظر توان حرارتی، اندازه، قیمت، مدل، جنس، قطعات به کار رفته در ساخت هیتر برقیظ و … می‌توانند با یکدیگر تفاوت‌هایی داشته باشند. در ادامه‌ی مطلب با معرفی انواع بخاری باغی و کاربردهای و مزیت‌های آنها خواهیم پرداخت. امیدواریم که مطالعه‌ی این مطلب به شما کمک کنید تا بتوانید هیتری را انتخاب کنید که نیازهای گرمایشی شما را به خوبی تامین کند.

پیت‌های گازی 

پیت‌های گازی از انواع بخاری‌های باغی یا بخاری‌های فضای باز به شمار می‌آیند. این نوع بخاری‌ها توانایی تولید گرمای سریع و آنی را دارند. یکی از ویژگی‌های پیت‌های گازی این است که دارای شعله‌ی باز و قابل مشاهده هستند. از مزیت‌های پیت‌های گازی می‌توان به این مورد اشاره کرد که قابل استفاده در قسمت‌هایی از باغ هستند که دسترسی به لوله کشی گاز یا اتصال به انرژی برق ندارند. پیت گازی را می‌توان با استفاده از سوخت گاز پروپان به کار برد. این هیترها مجهز به کپسول‌هایی هستند که حاوی گاز فشرده‌ی پروپان است. به این ترتیب شما می‌توانید در مکان‌هایی که دسترسی به منابع انرژی دیگر ندارید، به راحتی از کپسول‌های گاز پروپان برای تامین گرمای مورد نیاز خود استفاده کنید. این بخاری‌ها توانایی گرم کردن فضاهای بزرگ آزاد را دارند. همچنین این بخاری‌ها کاربرد زیادی برای تامین گرمای مورد نیاز در فضای باز اطراف استخر را دارند. پیت‌های گازی دارای مزیت‌های بسیاری هستند که آنها را برای به کارگیری در فضاهای باز تجاری به یک سیستم گرمایشی خود تبدیل می‌کند. ظاهر بیشتر آنها شیک و مناسب برای به کارگیری در انواع محیط‌ها است. همچنین نحوه‌ی استفاده و به کارگیری این نوع هیترها ساده و بدون زحمت است. باید به این نکته اشاره کرد که استفاده از این نوع هیتر در فضای بسته پیشنهاد نمی‌شود.

بخاری باغی دیواری

 

بخاری باغی دیواری

بخاری باغی دیواری

بخاری‌های باغی دیواری کاربردهای فراوانی در فضای بیرونی باغ‌ها دارند. از این بخاری‌ها علاوه بر فضای باز می‌توان در فضای بسته نیز استفاده کرد. بخاری‌های دیواری باغی از انواع بخاری‌های تابشی به شمار می‌آیند. این بخاری‌ها هوای اطراف خود را گرم نمی‌کنند بلکه با ساطع کردن امواج انرژی گرمایی باعث گرم شدن سطح و اشیاء قرار گرفته شده در امتداد مسیر تابشی خود می‌شوند. بخاری‌های تابشی دیواری دارای مزیت‌های بسیاری هستند. این بخاری‌ها به دلیل شیوه‌ی گرمایشی مستقیمی که دارند برای به کارگیری در فضای باز بسیار مناسب هستند. چرا که با به کارگیری این بخاری‌ها اتلاف گرما در فضای باز به حداقل می‌رسد و در شرایط مختلف جوی می‌توان از اثر گرمایشی بخاری‌های تابشی دیواری بهره‌مند شد. بخاری باغی دیواری تابشی در انواع بخاری‌های گازی و بخاری‌های برقی موجود هستند و شما می‌توانید با توجه به شرایط مورد نظر خود هر کدام از انواع این بخاری‌ها را انتخاب نمایید. این بخاری‌ها در اندازه‌ها، مدل‌ها و قدرت گرمایشی مختلف موجود هستند. بیشتر بخاری‌ها‌ی دیواری دارای بست و قلاب‌هایی هستند که نصب ساده و راحت آنها را امکان پذیر می‌کند. هنگام نصب بخاری باغی دیواری باید به فاصله‌ی استاندارد از سطح مورد نظر و زاویه‌ی تابش هیتر دقت کنید تا بتوانید گرمای مورد نیاز خود را به صورت مناسب تامین نمایید.

لامپ الکتریکی

در صورتی که فضای باز مورد نظر شما دسترسی به سوخت گاز نداشته باشد، می‌توانید از لامپ الکتریکی برای تامین گرمای مورد نیاز خود استفاده کند. یکی از مزیت‌های لامپ‌های الکتریکی این است که بیشتر آنها دارای قابلیت حمل و نقل و جابه‌جایی آسانی هستند. بنابراین شما می‌توانید به راحتی آن را از مکانی به مکان دیگر انتقال داده و از اثر گرمایشی آن در قسمت مورد نیاز بهره‌مند شوید. باید اضافه کرد که لامپ‌های الکتریکی علاوه بر فضای باز در فضای بسته نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. گرمای تولید شده توسط لامپ‌های الکتریکی، گرمایی لطیف و مطبوع است. یکی دیگر از مزیت‌های مهم لامپ‌های الکتریکی این است که این بخاری‌ها برخلاف بخاری‌های گازی باعث ایجاد دود، خاکستر، و گازهای سمی حاصل از احتراق سوخت نمی‌شوند. به طور کلی باید گفت که هیترهای برقی گرمای پاک و بدون آلاینده‌ای را تولید می‌کنند و در مقایسه با هیترهای گازی ایمنی بیشتری دارند. 

لامپ الکتریکی را می‌توان در اندازه‌ها و مدل‌های مختلف تهیه کرد. برای مثال لامپ‌های الکتریکی را می‌توان در نوع ایستاده، یا لامپ‌های الکتریکی رومیزی خریداری کرد. انتخاب مدل لامپ الکتریکی بستگی به سلیقه و کاربرد مورد نظر شما دارد. بنابراین شما می‌توانید انواع مختلف این نوع هیتر را با توجه به شرایط فضای مورد نظر خود انتخاب نمایید.

بخاری باغی میزی

 

 

بخاری میزی

بخاری میزی

هیترهای میزی، بخاری‌های جدید و خلاقانه‌ای از بخاری‌های فضای باز هستند. این بخاری‌ها به شکل میز هستند و قطعه‌ی گرمایشی در پایه‌ی میز طراحی شده است. این بخاری‌ها بیشتر به عنوان میزهای غذاخوری که خارج از فضای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند، به کار برده می‌شوند. برای مثال در فضای باز رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها می‌توان از این نوع میز برای تولید گرمای مورد نیاز و تامین رفاه و رضایت مشتری استفاده کرد. این نوع هیترها نیز در اندازه‌ها و مدل‌های مختلف قابل خریداری هستند. بخاری‌های میزی دارای نحوه‌ی گرمایشی بی سر و صدایی هستند و باعث ایجاد آلودگی صوتی در فضا نمی‌شود. ظاهر شیک این بخاری‌ها آنها را برای به کارگیری در محیط‌های تجاری به یک سیستم گرمایشی ایده‌آل تبدیل می‌کند.

شرکت گرما سرد عرضه کننده‌ی انواع هیترها و سیستم‌های گرمایشی تجاری و صنعتی است. اگر قصد خرید سیستم گرمایشی برای باغ یا فضای باز را دارید می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت گرما سرد تماس حاصل فرمایید.

با توجه به توضیحاتی که در مورد بخاری باغی داده شد، به نظر شما بهترین انتخاب برای باغ شما کدام است؟ آیا تجربه استفاده از بخاری برای باغ خود داشته‌اید؟ تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: sylvane

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonتماس با ما