مهم‌ترین مواردی که در انتخاب گرمایش ارزان باید مد نظر داشته باشیم

بهترین بخاری برای گلخانه
بهترین بخاری برای گلخانه
بهمن ۱۵, ۱۳۹۷
راهنمای خرید بخاری گازی
راهنمای خرید بخاری گازی
بهمن ۲۱, ۱۳۹۷
گرمایش ارزان

واضح و مبرهن است که برای خرید و به کارگیری هر نوع بخاری یا هیتر باید هزینه‌ای بپردازید. اما لازم نیست که برای گرمایش محیط مورد نظر خود، و خرید بخاری هزینه‌ی گزافی پرداخت کنید. بخاری‌ها دارای قیمت‌های متفاوت بوده و برخی از بخاری‌ها از بخاری‌های دیگر ارزان‌تر هستند. هم‌چنین برخی از بخاری‌ها در محیط‌ها و شرایط خاصی اثر گرمایشی بالاتری دارند. به منظور گرمایش ارزان و مقرون به صرفه باید چند نکته را رعایت کنید.

اغلب برای بیشتر مشتریان و خریداران بخاری این سوال پیش می‌آید که چگونه بخاری مناسب را برای محیط مورد نظرشان انتخاب و تهیه کنند. انواع مختلف و متنوع بخاری در بازار وجود دارد. تنوع بخاری‌های موجود در بازار باعث می‌شود که انتخاب یک بخاری ارزان و کم مصرف، و در عین حال قدرتمند، وقت گیر و سخت باشد. شما می‌توانید بخاری برقی یا بخاری گازی را انتخاب کنید. راهنمای خرید ارزان بخاری به شما کمک می‌کند که با صرف کمترین هزینه بهترین نوع گرمایش را برای گرم کردن محیط مورد نظر خود، توسط یک بخاری مناسب تامین کنید.

اندازه‌گیری مساحت اتاق مورد نظر

یکی از مسائلی که هنگام خرید بخاری در باید نظر بگیرید اندازه و مساحت ساختمان مورد نظر شما است. برخی از خریداران به علت ارزان‌تر بودن بخاری‌های کوچک، اقدام به انتخاب بخاری‌های کوچک‌تر از اندازه لازم می‌کنند. این امر باعث می‌شود که بخاری توانایی گرم کردن مناسب محیط را نداشته باشد. علاوه بر این، مصرف انرژی بخاری کوچک برای گرم کردن یک محیط بزرگ، خیلی بیشتر خواهد بود. این امر باعث می‌شود که هزینه‌ی مصرف انرژی بالا رفته و هزینه‌های گرمایشی به صورت کلی افزایش پیدا کند. علی رغم افزایش هزینه‌های گرمایشی، محیط مورد نظر به خوبی گرم نخواهد شد.

محاسبه‌ی میزان قدرتی که بخاری برقی نیاز خواهد داشت

در ادامه‌ی مطلب روش‌ها و فرمول‌هایی در اختیارتان قرار داده می‌شود که توسط آن‌ها می‌توانید قدرت گرمایشی لازم بخاری را برای گرم کردن محیط مورد نظر خود محاسبه کنید. در نظر داشته باشید که اگر ساختمان شما دارای سقفی بلند و پنجره‌های بزرگ است یا به خوبی عایق بندی نشده است، باید بخاری قوی‌تری تهیه کنید. برای مثال بیشتر ساختمان‌های صنعتی، مانند کارخانه‌ها دارای سقف‌های بلند هستند. هم‌چنین در برخی از ساختمان‌های تجاری مانند انباری‌ها و پارکینگ‌ها درب ساختمان به صورت مکرر باز و بسته می‌شود. به همین علت باید بخاری قوی‌تری برای گرمایش مناسب این گونه محیط‌ها باید تدارک دید.

محاسبه‌ی میزان قدرت گرمایشی بخاری برقی

گرمایش ارزان با بخاری برقی

ابتدا مساحت اتاق مورد نظر را در متر مکعب به دست آورید. سپس آن را ضرب در صد کنید. عدد به دست آمده قدرت تقریبی بخاری رانشان می‌دهد. در نظر داشته باشید که اگر در مکانی سردسیر زندگی می‌کنید بخاری باید قدرت گرمایشی بیشتر از این مقدار و اگر در مناطق گرم‌سیر زندگی می‌کنید قدرت گرمایشی کمتری از این مقدار داشته باشد.

اتاقی را در نظر بگیرید که ۳ متر عرض و ۵ متر طول دارد. مساحت این اتاق ۱۵ متر مکعب است. برای گرمایش مناسب اتاقی با این مساحت به یک بخاری برقی نیاز خواهید داشت که قدرت گرمایشی آن ۱۵۰۰W  باشد.

محاسبه‌ی میزان قدرت گرمایشی بخاری گازی

گرمایش ارزان با بخاری گازی

ابتدا مساحت اتاق مورد نظر خود را در متر مکعب به دست آورید. سپس عدد به دست آمده را ضرب در ۷۵ بکنید. عدد به دست آمده مقدار قدرت گرمایشی بخاری گازی مناسب را برای گرم کردن محیط مورد نظر را نشان می‌دهد. همان‌طور که قبلاً گفته شد شرایط جغرافیایی و آب و هوایی محیط مورد نظر خود را در نظر بگیرید. اگر در منطقه‌ای سردسیر زندگی می‌کنید، بخاری باید قدرت گرمایشی بیشتری داشته باشد و اگر در یک منطقه گرمسیر زندگی می‌کنید، می‌توانید بخاری‌ای را انتخاب کنید که قدرت گرمایشی کمتری داشته باشد.

برای مثال اگر اتاق مورد نظر دارای ۳ متر عرض و ۵ متر بوده و مساحت آن ۱۵ متر مکعب باشد، به یک بخاری گازی با ۱۱۲۵W نیاز خواهید داشت.

علاوه بر اندازه‌ی مناسب بخاری، عوامل دیگری وجود دارند که در گرمایش ارزان و مقرون به صرفه‌ی محیط نقش اساسی دارند. از این عوامل می‌توان به تسهیلات و امکانات یک بخاری، تطبیق پذیری آن با شرایط و موقعیت‌های مختلف و کارآیی‌هایی متعدد بخاری اشاره کرد. هم‌چنین ایمن بودن بخاری، سرعت گرمایش بخاری و سازگار بودن آن با محیط از نکات بسیار مهم در تعیین یک بخاری ایده‌آل هستند.

نقش امکانات و تسهیلات بخاری در گرمایش ارزان

اگر می‌خواهید که محیط مورد نظر قبل از ورود شما به ساختمان گرم شود، مدلی از بخاری را انتخاب کنید که دارای تایمر باشد. در برخی از ساختمان‌های صنعتی به علت پیشبرد فرآیندهای صنعتی لازم است که دمای محیط در ساعات مخصوص به درجه‌ی معینی برسد. با استفاده از مدلی که مجهز به تایمر است، می‌توانید تنها زمانی که نیاز به گرمایش دارید، از بخاری استفاده کنید. با این روش دیگر نیازی نیست که در طول شب، یا در مدتی که در ساختمان حضور ندارید بخاری را روشن بگذارید. به این ترتیب به مقدار زیادی می‌توانید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید و از اتلاف گرما جلوگیری به عمل آورید. بسیاری از بخاری‌های گازی مجهز به تایمرهای قابل برنامه ریزی هستند و این امکان را فراهم می‌کنند که به سادگی آن‌ها را تنظیم کنید. وجود ترموستات در بخاری نیز باعث می‌شود که دمای محیط همواره کنترل شده و از اتلاف انرژی جلوگیری شود.

تطبیق پذیری بخاری با شرایط مختلف در گرمایش ارزان

اگر به دنبال یک دستگاه گرمایشی هستید که بیش از یک اتاق را به وسیله‌ی آن گرم کنید، پیشنهاد می‌کنیم که یک بخاری قابل حمل، بخاری سبک، یا مدل بخاری چرخ‌دار را انتخاب کنید. بیشتر بخاری‌های برقی پنلی دارای چرخ‌های کوچکی در زیر بخاری هستند که حمل و نقل آن‌ها را بسیار آسان می‌کند. هم‌چنین می‌توان بخاری‌های بدون دودکش را نیز از محلی به محل دیگر به آسانی تغییر مکان داد. به یاد داشته باشید که استفاده از بخاری بدون دودکش در اتاق‌های کوچک و اتاق‌هایی که تهویه‌ی مناسب ندارند، ممنوع است.

هیتر روغن

نقش سرعت گرمایشی بخاری در گرمایش ارزان

یکی دیگر از عواملی که در گرمایش ارزان و مناسب محیط تاثیر دارد، سرعت گرمایشی بخاری است. بخاری‌های فن دار با اینکه ممکن است قیمت بالایی داشته باشند، در مدت زمان کمتری محیط را گرم می‌کنند. بخاری‌های فن دار به صورت سریع گرمای تولید شده را در سراسر محیط توزیع می‌کنند. وجود فن دمنده در بخاری باعث می‌شود که هوای گرم به نقاط مختلف اتاق برسد.

منبع: appliancesonline

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonتماس با ما