آشنایی با انواع بخاری فضای باز گازی و ویژگی‌های هر کدام از آنها

خرید بخاری فضای باز
خرید بخاری فضای باز: هنگام خرید بخاری فضای باز چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهید؟
خرداد ۳۰, ۱۳۹۹
کاربردهای گرماتاب تابشی
آشنایی با کاربردهای گرماتاب سرامیکی در محیط‌های تجاری و صنعتی
تیر ۱۲, ۱۳۹۹
انواع بخاری فضای باز گازی

انواع بخاری فضای باز گازی

انواع بخاری فضای باز گازی برای تامین گرمای مورد نیاز در محیط‌های تجاری صنعتی، یا مسکونی و تفریحی به کار برده می‌شود. امروزه بخاری‌های فضای باز در انواع و مدل‌های مختلف ساخته شده و به بازار عرضه می‌شوند. هر کدام از این بخاری‌ها با توجه به ویژگی‌هایشان کاربرد‌های منحصر به فرد خود را دارند. بخاری‌های گازی زیر مجموعه ای از انواع بخاری‌های فضای باز هستند که انرژی لازم برای تولید گرما را از سوخت گاز تامین می‌کنند. انواع بخاری فضای باز گازی به دلیل ارزان بودن سوخت گاز در مقایسه با انرژی برق، دارای کاربردهای بسیاری هستند و کاربران بسیاری برای تامین گرمای مورد نیاز فضای باز مورد نظر خود از این بخاری‌ها استفاده می‌کنند. بخاری‌های فضای باز گازی دارای مزیت‌ها و ویژگی‌های مخصوص به خود هستند و سیستم‌های گرمایشی پرکاربرد به شمار می‌آیند. در این نوشته به معرفی انواع بخاری فضای باز گازی و بررسی ویژگی‌های هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

باید به این نکته‌ی مهم توجه کنید که در صورتی می‌توانید از بخاریفضای باز گازی استفاده کنید که محیط مورد نظر شما دسترسی به انشعاب گاز داشته باشد. در غیر این صورت می‌توانید از اثر گرمایشی بخاری فضای با ز پروپان استفاده کنید. بخاری‌های پروپان مجهز به کپسول‌هایی هستند که حاوی گاز پروپان هستند و قابلیت حمل و نقل جابه‌جایی را دارند. بخاری‌های فضای باز پروپان وزن سبک و اندازه‌ی کوچک‌تری دارند. به همین دلیل می‌توانید از بخاری‌های گازی پروپان به راحتی در محیط‌هایی که به انشعاب گاز شهری یا انرژی برق دسترسی ندارند، استفاده کرده و در مکان دلخواه گرمای مورد نیاز خود را تامین کنید.

آشنایی با انواع بخاری فضای باز گازی

انواع بخاری فضای باز گازی در مدل‌ها و طرح‌های مختلف ساخته می‌شوند تا بتوانند نیازهای گرمایشی ساختمان‌ها و شرایط مختلف را تامین کنند. کاربران می‌توانند با توجه به شرایط و نیازهای خود هیتری را انتخاب کنند که به راحتی و با مصرف کمترین میزان انرژی گرمای مورد نیاز آنها را تولید کند. در ادامه‌ی مطلب شما را با پرکاربردترین انواع بخاری فضای باز گازی و ویژگی‌های آنها آشنا خواهیم کرد.

بخاری فضای باز گازی ایستاده

 

بخاری فضای باز گازی ایستاده

 

بخاری فضای باز گازی ایستاده یکی از انواع بخاری‌های قابل حمل است که برای تامین گرمای مورد نیاز در فضای باز به کار برده می‌شود. این بخاری‌ها برای اینکه بتوانند سطح وسیعی از فضای باز را گرم کنند، دارای قابلیت گرمایشی بالایی هستند. در صورتی که نمی‌خواهید بخاری خود را روی میز یا سطحی قرار دهید یا آن را روی دیوار یا سقف نصب کنید، می‌توانید از بخاری فضای باز گازی ایستاده استفاده کنید. بخاری‌های فضای باز گازی ایستاده کاربردهای بسیاری در رستوران‌ها و کافی شاپ‌هایی دارند که دارای فضای باز هستند. ساختار بخاری‌های فضای باز گازی ایستاده به گونه‌ای است که نحوه‌ی نصب بسیار راحتی دارند و کاربران می‌توانند آن را در هر قسمتی از فضای باز محیط مورد نظر خود قرار دهند. هنگام خرید بخاری فضای باز گازی ایستاده باید دقت کنید که بخاری مورد نظرتان ایمنی بالایی داشته باشد. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های بخاری‌های فضای باز گازی این است که این بخاری‌ها از سوخت گاز برای تولید انرژی گرمایی استفاده می‌کنند و به کارگیری آنها در محیط‌های تجاری و صنعتی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

بخاری فضای باز گازی دیواری یا بخاری فضای باز گازی سقفی

 

بخاری فضای باز گازی سقفی

یکی از مهمترین مزیت‌های بخاری فضای باز گازی دیواری یا بخاری فضای باز گازی سقفی این است که ایمنی بسیار بالایی دارد و بنابراین به کارگیری آنها در محیط‌هایی که کودکان یا حیوانات در آن رفت و آمد زیادی دارند، بسیار مناسب است. چرا که نصب بخاری روی دیوار یا سقف باعث می‌شود که کودکان به آن دسترسی نداشته باشند. این بخاری‌ها دارای این امکان هستند که بتوان زاویه‌ی آنها را تنظیم کرد. با تنظیم ارتفاع و زاویه‌ی مناسب بخاری گازی دیواری یا بخاری گازی سقفی کاربران می‌توانند قسمتی از محیط را که به گرمای بیشتری نیاز دارد، به خوبی گرم کنند. این نوع بخاری‌ها قابلیت حمل و نقل و جابه‌جایی ندارند و باید به صورت ثابت در یک مکان دائمی ‌نصب شوند. یکی دیگر از مزیت‌های بخاری فضای باز گازی دیواری یا بخاری فضای باز گازی سقفی این است که فضای مفید ساختمان یا محیط را اشغال نمی‌کنند. بنابراین برای به ‌کارگیری در آن دسته از ساختمان‌هایی که با مشکل فضا روبرو هستند، به کارگیری این نوع بخاری‌ها پیشنهاد می‌شود.

بخاری فضای باز گازی رومیزی

بخاری فضای باز گازی رومیزی

 

بخاری فضای باز گازی رومیزی بیشتر در ساختمان‌های مسکونی یا تجاری کاربرد دارد. به عنوان مثال بخاری‌های فضای باز گازی رومیزی در رستوران‌هایی که خدمات خود را در فضای باز به مشتریان ارائه می‌دهند، دارای کاربرد بسیاری هستند. بیشتر این بخاری‌ها دارای اندازه‌ی کوچک و جمع و جوری هستند و حمل و نقل و جابه‌جایی آنها به دلیل وزن کم و اندازه‌ی کوچکشان بسیار آسان است. همانطور که از اسم آن پیدا است، این بخاری‌ها را می‌توان روی میز یا سطوح مختلف قرار داد. در مقایسه با بخاری‌های فضای باز گازی ایستاده، این نوع بخاری‌ها بازده گرمایی کمتری دارند. محدوده‌ی گرمایشی بخاری‌های فضای باز گازی رومیزی در مقایسه با دیگر بخاری‌های فضای باز محدودتر است. این بخاری‌ها می‌توانند مساحت کوچکی از فضای باز محیط اطراف خود را گرم کنند. بخاری‌های فضای باز گازی رومیزی در انواع و مدل‌های مختلف ساخته می‌شوند. برخی از این بخاری‌ها قابلیت گرم کردن ۳۶۰ درجه‌ای محیط اطراف خود را دارند. بنابراین با قرار دادن آنها روی میز می‌توان تمام افراد دور میز را به خوبی گرم کرده و رضایت مشتریان را جلب کرد. اندازه‌ی کوچک و جمع و جور این بخاری‌ها باعث می‌شود که فضای زیادی اشغال نکنند. باید به این نکته نیز اشاره کرد که قیمت خرید بخاری‌های فضای باز گازی رومیزی در مقایسه با بخاری‌های فضای باز گازی ایستاده یا بخاری‌های دیواری و سقفی ارزان‌تر است.

شرکت گرما سرد عرضه کننده‌ی انواع هیترها و سیستم‌های گرمایشی صنعتی و تجاری است. اگر قصد خرید بخاری یا هیتر را دارید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سیستم‌های گرمایشی صنعتی، ویژگی‌ها، مزایا و معایب، قیمت، و کاربردهای هر کدام از آنها با کارشناسان و مسئولان فروش شرکت گرما سرد تماس حاصل فرمایید.

منبع: patiofever

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonتماس با ما