مهم‌ترین کاربرد هیترهای کابینتی چیست و انواع هیتر کابینتی کدام است؟

سیستم گرمایشی تابشی گازی
مزیت‌های به کارگیری سیستم گرمایشی تابشی گازی
آذر ۲۷, ۱۳۹۸
کوره هوای گرم دست دوم
هنگام خرید کوره هوای گرم دست دوم به چه نکاتی باید توجه کرد؟
دی ۳, ۱۳۹۸
هیتر کابینتی

هیتر کابینتی

هیتر کابینتی یکی از انواع سیستم‌های گرمایشی است که در طول روزهای سرد سال می‌توانید از اثر گرمایشی آن بهره مند شوید. هیتر کابینتی مانند انواع سیستم‌های گرمایشی دیگر دارای ویژگی‌ها و مزیت‌های منحصر به فرد خود است. این هیتر توسط شرکت‌ها و کارخانه‌های سازنده‌ی سیستم‌های گرمایشی در انواع و مدل‌های گوناگون ساخته شده و در اختیار کاربران قرار داده می‌شود. کاربران می‌توانند پس از کسب اطلاعات لازم در مورد انواع هیترهای کابینتی و ویژگی‌های هر کدام از آنها، نسبت به تهیه ی هیتر مناسب اقدام کنند. این متن شما را با انواع هیتر کابینتی و نکاتی در مورد ویژگی‌ها و مزایای استفاده از آن آشنا می‌کند.

هیتر کابینتی

هیتر کابینتی

انواع هیتر کابینتی

همان طور که گفته شد، هیترهای کابینتی دارای انواع مختلفی هستند. مدل کابینتی این هیترها گرما را به روش‌های مختلف تولید کرده و باعث افزایش دمای محیط اطراف خود می‌شوند. همچنین ظاهر این هیترها و توان حرارتی آنها با یکدیگر متفاوت است. در ادامه‌ی مطلب شما را با انواع مختلف هیتر کابینتی آشنا خواهیم کرد.

هیتر کابینتی تابشی

هیتر کابینتی تابشی

هیتر کابینتی تابشی

به طور کلی می‌توان گفت که هیترهای کابینتی تابشی در مقایسه با انواع دیگر هیترهای کابینتی گرمای بیشتری تولید می‌کنند. این هیترها گرما را به صورت تابشی ساطع می‌کنند. یکی از مزیت‌های هیترهای کابینتی تابشی این است که به طور کلی این هیترها دارای قیمت پایین‌تری هستند. البته باید به این نکته اشاره کرد که برندهای مختلف با توجه به کیفیت قطعات به کار رفته در ساخت هیتر و توان حرارتی آن، قیمت‌های متفاوتی را ارائه می‌دهند. اما به طور کلی قیمت خرید هیترهای کابینتی تابشی در مقایسه با انواع دیگر هیترهای کابینتی کمتر است. علاوه بر این نگهداری و به کارگیری هیترهای کابینتی تابشی بسیار راحت و آسان است. بیشتر هیترهای کابینتی تابشی دارای محافظ هستند و به علت نداشتن شعله‌ی باز ایمنی بالایی دارند. به طور کلی انواع هیترهای تابشی دارای کاربردهای بسیاری در محیط‌های تجاری و صنعتی هستند.

هیتر کابینتی شعله آبی

 

هیتر کابینتی شعله آبی

هیتر کابینتی شعله آبی

می‌توان گفت که هیترهای کابینتی شعله آبی مانند هیترهای کابینتی تابشی توانایی تولید انرژی گرمای زیادی دارند. از لحاظ طراحی هیترهای کابینتی شعله آبی دارای ظاهر زیبایی هستند. هنگام روشن کردن این هیتر می‌توانید شعله آبی رنگی را مشاهده کنید. هیترهای شعله آبی برای ساختمان‌هایی که به دکوراسیون داخلی و شیک بودن آنها اهمیت داده می‌شود، سیستم‌های گرمایشی مناسبی هستند. به عنوان مثال در مراکز تجاری، هتل‌ها و رستوران‌ها، ساختمان‌های مسکونی و دفاتر کاری می‌توان از اثر گرمایشی و ظاهر شیک این هیترها بهره برد.

هیتر کابینتی کاتالیزوری

هیترهای کابینتی کاتالیزوری از نظر ایمنی بسیار عالی هستند. این هیترها دارای شعله‌ی باز نیستند و شما می‌توانید به راحتی از آنها در محیط‌های شلوغ استفاده کنید. با این حال این نوع هیترها چند ویژگی منفی نیز دارند. هیترهای کابینتی در مقایسه با هیترهای کابینتی شعله آبی و هیترهای کابینتی تابشی انرژی گرمایی کمتری تولید می‌کنند. علاوه بر این قیمت خرید هیترهای کابینتی کاتالیزوری از هیترهای کابینتی تابشی و هیترهای کابینتی شعله آبی گران‌تر است.

هیترهای کابینتی دارای شعله

هیترهای کابینتی دارای شعله، طراحی جدیدی از بخاری‌های زغال سوز قدیمی هستند. این نوع هیترها دارای ظاهر بسیار شیک و جذابی هستند. گرمای تولید شده توسط هیترهای کابینتی دارای شعله گرمای بسیار مطبوع و دلپذیری است و بسیاری از کاربران احساس لذت بخشی از گرمای تولید شده توسط این هیتر دریافت می‌کنند.

مزیت‌های به کارگیری هیتر کابینتی

هیترهای کابینتی می‌توانند منبع خوبی برای تولید انرژی گرمایی باشند. بسیاری از هیترهای کابینتی دارای امکان حمل و نقل و جابه‌جایی آسانی هستند. شما می‌توانید به راحتی هیترهای کابینتی قابل حمل را از مکانی به مکان دیگر جابجا کرده و از اثر گرمایشی آن در قسمت مورد نظر ساختمان بهره مند شوید. ممکن است برخی از قسمت‌های ساختمان مورد نظر شما متصل به سیستم گرمایشی مرکزی نباشد. در این شرایط می‌توانید به راحتی اتاق مورد نظر خود را با استفاده از هیترهای کابینتی گرم کنید. همچنین برای جلوگیری از مصرف بی اندازه‌ی انرژی می‌توانید تنها زمانی که نیاز به گرما دارید، بدون روشن کردن سیستم گرمایشی مرکزی که انرژی زیادی مصرف می‌کند، از این هیتر استفاده کنید. به کارگیری هیترهای کابینتی قابل حمل می‌تواند با کاهش میزان مصرف انرژی، هزینه‌های ماهیانه‌ی مصرف انرژی و هزینه‌های گرمایشی ساختمان مورد نظر شما را کاهش دهد. یکی دیگر از مزیت‌های هیترهای کابینتی روش به کارگیری بسیار ساده و آسان آنها است. همچنین هیترهای کابینتی نحوه‌ی نصب ارزان و آسانی دارند. با این حال لازم است هنگام نصب و به کارگیری هیترهای کابینتی دستورالعمل‌های قید شده در دفترچه‌ی راهنمای آنها را مورد مطالعه قرار داده و آنها را به دقت رعایت کنید. عدم رعایت دستورالعمل‌ها و نکات ایمنی می‌تواند منجر به بروز خطرات و خسارات مالی و جانی شود.

ایمنی هیتر کابینتی

یکی از نکاتی که هنگام خرید هیترهای کابینتی باید به آن توجه بسیاری داشته باشید، مجهز بودن هیتر کابینتی به استانداردهای ایمنی است. بیشتر هیترهای کابینتی مدرن دارای تجهیزاتی هستند که ایمنی به کارگیری آنها را افزایش می‌دهد. هیترهای کابینتی استاندارد دارای بیش از یک نوع سیستم ایمنی هستند. برخی از هیترهای کابینتی دارای این ویژگی هستند که در صورت خاموش شدن شعله، جریان گاز ورودی به هیتر قطع می‌شود. با قطع شدن جریان گاز، از خطر انتشار آن در فضای داخلی ساختمان جلوگیری به عمل می‌آید. علاوه بر این برخی از هیترها مجهز به سیستمی هستند که میزان اکسیژن ورودی به هیتر را می‌سنجد. در صورت عدم تهویه‌ی مناسب هوای داخل اتاق و نبودن اکسیژن کافی در هوا، جریان گاز هیتر قطع شده و دستگاه هیتر به صورت خودکار خاموش می‌شود. همانطور که قبلاً ذکر شد، هیترهای کابینتی تابشی در مقایسه با هیترهای کابینتی که دارای شعله با هستند، ایمنی بیشتری دارند.

شرکت گرما سرد عرضه کننده‌ی انواع هیتر و سیستم‌های گرمایشی صنعتی، تجاری، و مسکونی است. در صورتی که قصد خرید سیستم گرمایشی برای ساختمان صنعتی و تجاری یا ساختمان مسکونی خود را دارید، می‌توانید با مسئولان و کارشناسان فروش شرکت گرما سرد تماس حاصل فرمایید. کارشناسان شرکت گرما سرد اطلاعات لازم و دقیق را در مورد انواع سیستم‌های گرمایشی، ویژگی‌ها، و کاربردهای منحصر به فرد هر کدام از آنها در اختیار شما قرار خواهند داد. آشنایی با انواع سیستم‌های گرمایشی، ویژگی‌ها، و کاربردهای آنها باعث می‌شود که بتوانید هیتری را انتخاب نمایید که مناسب با شرایط ساختمان و نیازهای گرمایشی شما باشد.

منبع: dixonsofwesterhope

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonتماس با ما