آشنایی با گرماتاب سرامیکی و‌ مزیت‌ها و کاربردهای آن

کاربردهای گرماتاب تابشی
آشنایی با کاربردهای گرماتاب سرامیکی در محیط‌های تجاری و صنعتی
تیر ۱۲, ۱۳۹۹
مصرف گاز گرماتاب
مصرف گاز گرماتاب :‌ معرفی‌ گرماتاب به عنوان یک سیستم گرمایش کم مصرف
تیر ۲۴, ۱۳۹۹
گرماتاب سرامیکی

گرماتاب سرامیکی

گرماتاب سرامیکی یکی از انواع هیترهای تابشی است که کاربردهای بسیاری در مکان‌های تجاری و صنعتی دارد.‌ همانطور که ‌می‌دانید‌ امروزه هیترهای تابشی در انواع مختلف توسط شرکت‌ها و کارخانه‌های سازنده‌ی سیستم‌های گرمایشی ساخته می‌شوند و تنوع بسیاری دارند. بنابراین کسی که قصد خرید هیتر تابشی را برای اولین بار دارد،‌ بهتر است با محصولات متنوع و انواع هیترها آشنایی کافی داشته باشد.‌ تنوع زیاد انواع هیتر‌های تابشی یا همان گرماتاب‌ها موجب ‌می‌شود که کاربران‌ گزینه‌های بسیاری برای انتخاب پیش رو داشته باشند.‌ انواع گرماتاب‌ها دارای خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به فرد خود هستند که آنها را برای به‌ کارگیری در محیط‌ها و شرایط مختلف سیستم‌های سرمایشی ایده‌آلی تبدیل می‌کند.‌ به طور کلی گرماتاب‌ها سیستم‌های گرمایشی کم مصرف و مقرون به صرفه‌ای هستند.‌ بنابراین اگر شما ‌می‌خواهید هیتری را انتخاب کنید که انرژی کمی ‌مصرف کند و به کارگیری آن هزینه‌ی کمتری داشته باشد، ‌می‌توانید از اثر گرمایشی انواع گرماتاب‌های تابشی بهره‌مند شوید.‌ از طرفی دیگر باید گفت که گرماتاب سرامیکی در بین انواع هیتر‌های تابشی دارای مزیت‌های بسیاری است‌ و یکی از پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در محیط‌های تجاری و صنعتی به شمار ‌می‌آید.‌ در این نوشته به معرفی گرماتاب سرامیکی‌ و طرز کار آن خواهیم پرداخت.‌ همچنین شما را با مزیت‌ها و کاربردهای گرماتاب سرامیکی‌ آشنا خواهیم کرد.‌ در صورتی که شما نیز قصد خرید گرماتاب سرامیکی را دارید، پیشنهاد ‌می‌کنیم این متن را دنبال نمایید.

 

انواع گرماتاب سرامیکی

طرز کار گرماتاب سرامیکی

گرماتاب‌های سرامیکی نوعی از هیترهای مادون قرمز یا هیترهای تابشی هستند که از یک سیم یا‌ قطعه‌ گرمایشی مقاوم برای‌ تولید‌ گرما استفاده ‌می‌کنند.‌ گرماتاب‌های سرامیکی مانند دیگر هیترهای تابشی، گرما را به روش تابشی‌ به سطح، افراد، یا اشیاء قرار گرفته در مسیر تابشی خود انتقال ‌می‌دهند.‌ با این حال‌ جنس و ساختار گرماتاب‌های سرامیکی‌ متفاوت از دیگر هیتر‌های مادون قرمز و تابشی است.‌ گرماتاب‌های سرامیکی‌ به منظور تولید گرمای بیشتر‌ از وات افزایش یافته استفاده می‌کنند.‌ این ویژگی باعث ‌می‌شود که گرماتاب‌های تابشی بتوانند‌ با شدت بیشتر گرما را تولید کرده و محدوده‌ی بیشتری را گرم کنند.‌ به همین دلیل‌ محدوده‌ی گرمایشی بیشتر‌ گرماتاب‌های سرامیکی در مقایسه با دیگر هیترهای تابشی بیشتر است.‌ هنگا‌می‌ که سیم گرم ‌می‌شود،‌ گرما به صفحه سرامیکی‌ که سیم را محصور ‌می‌کند،‌ منتقل ‌می‌شود.‌ سپس صفحه‌ی سرامیکی به روش تابشی‌ گرما را به سطح مورد نظر‌ ساطع ‌می‌کند و‌ به صورت مستقیم باعث افزایش دمای اشیائی ‌می‌شود که در مسیر تابشی آن قرار گرفته باشند.

 

قطعه‌ی گرمایشی سرامیکی

 

بایئد بدانید که سرامیک یکی از‌ ایده‌آل ترین مواد برای استفاده در سیستم‌های گرمایشی یا‌ لواز‌می ‌که باعث تولید انرژی گرمایی می‌شوند، به شمار ‌می‌آید.‌ به همین دلیل جای تعجب ندارد که بدانید در ساخت دیسک‌های ترمز، حباب اجاق‌گاز، دستگاه صاف کننده‌ی مو، بخاری ‌برقی، نازل‌های مشعل گاز‌ و بسیاری از لوازم دیگر،‌ از جنس سرامیک‌ استفاده ‌می‌شود. در واقع سرامیک ماده‌ای است که مقاومت بسیار بالایی در مقابل حرارت بالا دارد.‌ به همین دلیل است که از سرامیک در کاربردهای حساس به دما استفاده ‌می‌شود.‌ از طرف دیگر سرعت گرم شدن جنس سرامیک بسیار بالا است و در مدت زمان کوتاهی قطعات سرامیکی‌ به خوبی گرم ‌می‌شوند.‌ علاوه بر اینها، سرامیک‌ رسانای حرارتی بسیار خوبی است.‌ این ویژگی باعث ‌می‌شود که‌ امروزه در ساخت قطعات انواع سیستم‌های گرمایشی‌ برای بالا بردن‌ کارایی و بازده آنها از سرامیک استفاده شود.‌ باید گفت حتی هنگا‌می‌ که‌ گرماتاب سرامیکی را از منبع انرژی جدا کنید،‌ به دلیل گرمای باقی مانده و ذخیره شده در سرامیک،‌ بخاری تا مدتی تابش گرما را‌ بدون مصرف انرژی‌ ادامه ‌می‌دهد.‌ بنابراین می‌توانید حدس بزنید که گرماتاب‌های سرامیکی تا چه اندازه سیستم‌های گرمایشی فوق العاده‌ای هستند.

همانطور که از اسم آنها پیدا است،‌ در ساخت گرماتاب‌های سرامیکی نیز از قطعه‌ی گرمایشی با جنس سرامیک استفاده می‌شود.‌ به کارگیری سرامیک در ساخت گرماتاب‌ها باعث ‌می‌شود که بازده و قدرت گرمایشی این بخاری‌ها‌ افزایش پیدا کند.‌ از طرفی دیگر افزایش قدرت گرمایشی گرماتاب‌های سرامیکی با افزایش میزان مصرف انرژی همراه نیست.‌ به همین دلیل گرماتاب‌های سرامیکی‌ سیستم‌های بسیار پرقدرت و در عین حال مقرون به صرفه‌ای برای به ‌کارگیری در‌ محیط‌های تجاری و صنعتی هستند و می‌توانند در شرایط مختلف پاسخگوی تامین نیاز‌های گرمایشی‌ این مکان‌ها باشند.

 

گرماتاب سرامیکی

 

امروزه روز به روز به تعداد کسانی که از گرماتاب سرامیکی برای تامین گرمایش ساختمان تجاری یا صنعتی خود استفاده ‌می‌کنند، افزوده ‌می‌شود. چرا که این بخاری مزیت‌های بسیاری دارد. همانطور که ‌می‌دانید در محیط‌های تجاری و صنعتی تامین گرمایش یکی از مهم‌ترین مسائل برای افزایش بازده کاری و بهبود روند تولیدی به شمار ‌می‌آید. از طرف دیگر در بیشتر ساختمان‌های تجاری و صنعتی هزینه‌ی بالایی صرف تامین گرمای مورد نیاز در شرایط مختلف می‌شود. به همین دلیل انتخاب یک سیستم گرمایشی پرقدرت و کم مصرف اهمیت بسیاری برای مالکان یا مدیران ساختمان‌های تجاری و صنعتی دارد. کم مصرف بودن گرماتاب‌های سرامیکی موجب ‌می‌شود که هزینه‌های مربوط به قبوض انرژی کاهش پیدا کند و در نتیجه هزینه‌های گرمایشی ساختمان نیز کمتر شود.

علاوه بر این گرمایش به روش تابشی بدون گرم کردن هوا اتفاق ‌می‌افتد. همانطور که گفته شد سیستم‌های گرمایشی تابشی گرما را به صورت مستقیم به سطح مورد نظر انتقال می‌دهند. این ویژگی باعث ‌می‌شود که وجود باد و جریان هوا تاثیری در اثر گرمایشی این بخاری‌ها نداشته باشد و از طرفی دیگر میزان اتلاف انرژی که در نتیجه‌ی حرکت هوای گرم اتفاق می‌افتد، به اندازه‌ی بسیار چشمگیری کاهش پیدا کند. علاوه بر این، شیوه‌ی گرمایشی مستقیم بخاری‌های تابشی و استفاده از جنس سرامیک در ساخت آنها که رسانه‌ی قوی گرما است، موجب ‌می‌شود که این نوع هیترها برخلاف هیتر‌های انتقال حرارت، سرعت گرمایشی بسیار بالایی داشته باشند. در صورتی که شما در مسیر تابشی گرماتاب سرامیکی قرار گرفته باشید، به محض روشن شدن بخاری می‌توانید گرمای ساطع شده از آن را روی بدن خود احساس کنید.

شرکت گرما سرد عرضه کننده‌ی انواع هیترها و سیستم‌های گرمایشی صنعتی و تجاری است. اگر قصد خرید بخاری یا هیتر را دارید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سیستم‌های گرمایشی صنعتی، ویژگی‌ها، مزایا و معایب، قیمت و کاربردهای هر کدام از آنها با کارشناسان و مسئولان فروش شرکت گرما سرد تماس حاصل فرمایید و بخاری مناسبی برای تامین نیازهای گرمایشی خود انتخاب نمایید.

منبع: infraredheatersdirect

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonتماس با ما