معرفی انواع رایج بخاری صنعتی موجود در بازار

کوره هوای گرم انرژی مصرفی گازی ، گازوئیلی و دوگانه سوز گرماسرد
اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷
هیتر تابشی
معرفی رایج‌ترین انواع هیتر تابشی به همراه کاربرد و ویژگی‌های هر کدام
اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷

بخاری صنعتی برای گرمایش و پیشبرد اهداف تولیدی و صنعتی در کارخانه‌ها و بسیاری از ساختمان‌های صنعتی به کار برده می‌شود. ساخت و تولید بخاری صنعتی در طی دهه‌های اخیر با پیشرفت بسیاری همراه بوده است. در زمان‌های قدیم انواع بخاری‌های صنعتی و سیستم‌های گرمایشی توسط انسان‌ها به کار برده می‌شد. اما امروزه با پیشرفت علم و فناوری بخاری‌های صنعتی مدرنی که با توجه به تکنولوژی روز ساخته می‌شوند، وارد بازار کار شده‌اند. امروزه انواع بخاری صنعتی در اندازه‌ها، ویژگی‌ها، مدل‌ها، کارایی، و کاربردهای متفاوت در اختیار کاربران قرار می‌گیرند.

 قدرت گرمایشی و نحوه‌ی گرمایش بخاری‌های صنعتی گوناگون با یکدیگر متفاوت است. ویژگی‌های هر نوع هیتر صنعتی، آن را برای مورد استفاده قرار گرفتن در فرایندهای صنعتی خاص یا محیط‌های صنعتی مناسب می‌کند. بخاری‌های صنعتی علاوه بر گرم کردن هوای مکان‌های صنعتی و تامین گرمایش محیط، برای پیشبرد اهداف تولیدی و صنعتی به کار برده می‌شوند. این بخاری‌ها کاربردهای متفتوت و بسیاری در انواع زمینه‌های صنعتی و تجاری دارند. برای نمونه می‌توان گفت بخاری‌های صنعتی در صنایع پتروشیمی، صنایع غذایی، صنعت بتن و سیسمان سازی، صنعت پلاستیک سازی، صنعت آلمنیوم و ساخت فلز، صنایع کشاورزی و پرورش گیاهان، صنعت رنگ سازی، و … به کار برده می‌شوند.

یکی از کاربردهای بخاری‌های صنعتی بزرگ و پر قدرت، تامین گرمایش ساختمان‌های بزرگ صنعتی و تجاری است. بیشتر ساختمان‌های صنعتی دارای مساحت بزرگ و سقفی با ارتفاع بالا هستند. برای گرم کردن هوای این نوع ساختمان‌ها به سیستم گرمایشی پرقدرتی نیاز خواهید داشت. گرمایش مناسب در محیط‌های صنعتی دارای اهمیت بسیاری است. تامین گرمایش و شرایط مناسب باعث رفاه حال کارکنان و افراد حاضر در ساختمان صنعتی می‌شود. این امر در افزایش بازده کاری نیروی انسانی نقش بسیاری دارد. علاوه بر این، برای بهبود عملکرد ماشین ها و ابزارهای صنعتی و پیشبرد روندهای صنعتی، لازم است محیطی با دما و شرایط مناسب فراهم کنید.

انواع بخاری های صنعتی

بخاری صنعتی انواع مختلفی دارد. که با توجه به محیط مورد استفاده و بررسی تمام جوانب انتخاب شود. از بخاری های صنعتی در کارخانه های صنعتی، کارگاه ها، مساجد ، ادارات ، گلخانه ها و رستوران ها استفاده می شود.

  • بخاری کابینتی در دو مدل ایستاده و افقی و در ظرفیت های مختلف
  • بخاری تابشی در دو مدل u  و  l
  • جت هیتر  در دو مدل بدون دودکش و دودکش دار
  • بخاری برقی در دو مدل صنعتی و نیمه صنعتی

صنایع تهویه گرماسرد تولید کننده انواع بخاری های صنعتی در مدل ها و ظرفیت های مختلف

انواع بخاری صنعتی

از زمان‌های قدیم بخاری‌های صنعتی توسط انسان ساخته شده و در زمینه‌های مختلف صنعتی مورد بهره برداری قرار گرفته‌اند. امروزه انواع بخاری صنعتی توسط کارخانه‌ها و شرکت‌های سازنده و عرضه‌کننده‌ی سیستم های گرمایشی ساخته شده و به بازار عرضه می‌شوند. در ادامه‌ی مطلب شما را با انواع بخاری‌های صنعتی که از قدیم مورد استفاده قرار می‌گرفته اند، و انواع بخاری‌های صنعتی مدرن و پیشرفته که مجهز به آخرین تکنولوژی روز هستند، آشنا خواهیم کرد. آشنایی با انواع بخاری‌های صنعتی و ویژگی‌های هر کدام از آن‌ها کمک می‌کند تا سیستم گرمایشی مناسب با کاربرد مورد نظرتان را انتخاب و تهیه نمایید.

آتشدان و کوره

کوره هوای گرم

می‌توان گفت قدیمی‌ترین نوع بخاری‌ صنعتی اجاق یا آتشدان است. این نوع بخاری به روش احتراق گرمای مورد نیاز کاربران را فراهم می‌کرد. کوره‌های صنعتی نیز از قدیم در زمینه‌های مختلف صنعتی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. کوره‌های اولیه شامل دیگ‌های آتش می‌شدند. اندازه‌ی کوره‌ها با توجه به مساحت ساختمانی که باید آن را گرم می‌کردند انتخاب می‌شد. هرچه کوره دارای اندازه‌ی بیشتری باشد، قدرت گرمایشی آن نیز بیشتر خواهد بود. با پیشرفت تکنولوژی مهندسان سیستم‌های گرمایشی، کوره‌ها را مجهز به دمنده‌های برقی کردند. با گذشت زمان یکی مجهز بودن کوره به فن دمنده تبدیل به یکی از استانداردهای مهم کوره‌ها شد.

بخاری‌های صنعتی مدرن

فن هیتر صنعتی

امروزه با پیشرفت چشمگیر علم و فن‌آوری شاهد ورود بخاری‌های صنعتی جدید و مجهز به تکنولوژی روز، در بازار سیستم‌های گرمایشی هستیم. در عصر ما پیشرفت در عرصه‌ی صنعت گرمایش به اوج خود رسیده است. بخاری‌های صنعتی با مصرف انرژی کمتر و میزان اتلاف گرمای کمتر قادر به تولید انرژی گرمایی زیادی هستند. بیشتر بخاری‌های صنعتی مدرن دارای قدرت و بازده گرمایشی بسیار بالایی هستند.

یکی از ویژگی‌های مهم در مورد بخاری‌های صنعتی کم مصرف بودن آن‌ها است. در بیشتر ساختمان‌های صنعتی هزینه‌ی بالایی صرف تامین گرمایش مورد نیاز می‌شود. از طرف دیگر تامین گرمایش مناسب یکی از عوامل ضروری برای پیشبرد اهداف صنعتی است. کم مصرف بودن بخاری صنعتی باعث کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کاهش مبلغ قبض‌های انرژی می‌شود. به همین دلیل به کارگیری بخاری صنعتی کم مصرف نقش مهمی در کاهش هزینه‌های گرمایشی ساختمان‌های صنعتی دارد. از طرف دیگر بخاری‌های صنعتی کم مصرف سازگاری بیشتری با محیط زیست دارند. سیستم‌های گرمایشی کم مصرف باعث کاهش آلودگی در محیط زیست شده و به حفظ ذخایر طبیعی زمین کمک می‌کنند.  در ادامه شما را با انواع بخاری‌های صنعتی مدرن آشنا خواهیم کرد.

سیستم‌های گرمایشی احتراقی: بخاری‌های احتراقی از طریق سوزاندن اکسیژن باعث تولید گرما می‌شوند. این بخاری‌ها از سوخت گاز طبیعی، نفت، گاز نیتروژن، یا گاز پروپان برای تولید گرما استفاده می‌کنند. بخاری‌های صنعتی احتراقی گرمای تولید شده را به روش انتقال حرارت تولید می‌کنند و باعث افزایش دمای محیط مورد نظر می شوند.

هیترهای تولید گرمای مستقیم: این نوع هیترها یکی از جمع و جورترین انواع سیستم‌های گرمایشی هستند. این هیترها با وجود اندازه‌ی نسبتا کوچکشان دارای قدرت گرمایشی بالایی هستند و کاربردهای بسیاری در زمینه‌های صنعتی گوناگون دارند. هیترهای تولید گرمای مستقیم در مدل‌ها و اندازه‌های مختلف در دسترس هستند. شما می‌توانید با توجه به شرایط و نیازهای گرمایشی ساختمان مورد نظرتان هیتر تولید گرمای مستقیم را تهیه کرده و از اثر گرمایشی آن بهره ببرید.

هیترهای برقی: هیترهای برقی برای تولید گرما از انرژی برق استفاده می‌کنند. انرژی گرمایی تولید شده توسط این هیترها پاک و بدون آلودگی است. نصب و به کارگیری هیترهای برقی بسیار ساده است و با اتصال هیتر به جریان برق می‌توانید به راحتی از اثر گرمایشی آن بهره‌مند شوید. این هیترها در زمینه‌های مختلف صنعتی مانند به کار گیری در مرحله‌ی پردازش و خشک کردن تولیدات، تولید سیستم‌های گرمایشی رسانا، تامین گرمای لازم برای اجاق‌ها، و … به کار برده می‌شوند.

هیتر برقی صنعتی

هیتر برقی

هیترهای تولید گرمای غیر مستقیم: مهم‌ترین ویژگی این نوع بخاری‌ها تولید انرژی گرمایی بدون آلاینده است. این بخاری‌ها شامل قطعات اصلی از جمله مشعل، دمنده‌ی هوا، شلنگ گاز، و سیستم کنترل هستند.

هیترهای چرخشی: هیترهای چرخشی منبع تولید گرمای موثری برای اجاق‌ها و سیستم‌های هادی گرما به شمار می‌آیند.

شرکت گرما سرد عرضه کننده‌ی انواع سیستم‌های گرمایشی و بخاری‌های صنعتی است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع بخاری‌های صنعتی و کاربردهای آن‌ها با کارشناسان فروش محصولات گرما سرد تماس حاصل فرمایید. انتخاب بخاری صنعتی مناسب باعث افزایش بازده تولیدی و صنعتی شده و هزینه‌های گرمایشی ساختمان را کاهش می‌دهد.

منبع: daycoinc

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonتماس با ما